Más is rosszabbul alszik teliholdkor? Mi lehet az összefüggés?
Igen, én is.
"Telihold környékén az agy mély alvással kapcsolatos területeinek aktivitása 30 százalékkal csökken. Az embereknek átlagosan öt perccel tovább tart elaludni és 20 perccel kevesebb ideig alszanak. Mindezek miatt az önkéntesek úgy érezték, hogy alvásuk rosszabb telihold idején. A mérések alacsonyabb melatoninszinteket mutattak. A melatonin az alvás-ébrenlét ciklust szabályozó hormon."
#3 Köszi, akkor tényleg van benne valami.
#4 Nem szoktam követni a Hold fázisait, éppen ellenkezőleg: csak akkor szoktam figyelni, ha rosszul alszom.
A Holdnak tömegvonzása is van!
“Az árapály jelenségét először Galilei kortársa, Johannes Kepler értelmezte helyesen. Szerinte a dagály és az apály jelensége a Hold égi útjával kapcsolható össze. Az árapály jelenségét a tömegvonzással tudjuk megmagyarázni. A tengerek, óceánok vízszintjének periodikus változását a Hold és a Nap vonzó hatása okozza. A Föld Hold felőli részén és vele átellenben a tengervizek megemelkednek, a kettő közötti részeken kissé apadnak. A Föld forgása és a Hold keringése miatt a megemelkedett vízszint helye a Föld felszínén körbefordul. Ezért egy adott tengerparton egy nap alatt két dagályt és két apályt figyelhetünk meg. A Nap tömegvonzása hasonló, de kisebb mértékű hatást fejt ki a tengerekre, óceánokra. Újhold idején, amikor a Nap, a Hold és a Föld egy vonalban tartózkodik, a két hatás együttese jelentkezik, ilyenkor a legnagyobb magasságú dagály, vagyis szökőár alakul ki.”
7-es
Ne erőlködj, most teliholdról van szó. A szökőár meg amúgy is más.
8.
A tömegvonzás ránk is hatással van. Úgy látszik átaludtad a fizika órákat, de még a biológia órákat is, mivel a női ciklus menete is összefügg a Hold változásaival, a telihold "meghozza" vagy erősebbé teheti a menstruációs vérzést.
Ja és jelenleg éppen szökőár van Tongán és pont Telihold!
"Újhold és telihold környékén gyakoribbak a pusztító rengések. Az újhold és a telihold ideje alatt a Nap, a Hold és a Föld egy vonalba kerül, így az előbbi két égitest gravitációja nagyobb feszültséget okoz bolygónk kérgében. A fokozott hatás érzékelhető az árapály mértékében is, amelynek szokatlan intenzitása szintén megterheli a kérget. A szakértők ennek tudatában régóta sejtik, hogy ebben a két időszakban gyakoribbak lehetnek a földrengések, a megterhelt kőzetlemezek ugyanis könnyebben megcsúsznak."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!