Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már 4 napja iszonyatosan fáj...

Már 4 napja iszonyatosan fáj a térdem. Mit tehetnék? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tesiórán csináltunk guggolást (50 db) és azóta fáj a térdem, ma meg felfedeztem, hogy egy kicsit el tudom tolni a kezemmel a porcot (minden irányban). Elég keveset iszok és azt hallottam, hogy attól is lehet. Anyának mondtam, de azt mondta, hogy teljesen normális és mindenki tudja mozgatni a porcot. Viszont én azért megijedtem, mert napról napra jobban fáj. Előre köszönöm a segítséget. 16/l
2010. szept. 4. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Borogasd be, és pihentesd. Ha nem múlik, egy hét mulva, orvos. Ott mondd el, hogy már másfél hete történt, ami történt, borogattad és nem gyógyul. Nem azért mész orvoshoz, mert erőltetted a térded, és fáj, hanem azért, mert huzamos idő után nem múlik. Túlsúlyod nincsen?
2010. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, pihentetem, bekentünk valamilyen izomlazítóval is hátha,
2010. szept. 5. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem estél térdre? Nincs véletlenül porcleválásod? Ezt mindenféleképpen sebész, vagy orthopédus szakember tudja megmondani neked. Ecetes, állottvizes ruhával borogasd, de előtte kend be a bőrödet valamilyen krémmel, nehogy kipálljon, vagy feláztassa a borogatás.
2010. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

fele lemaradt :S

tehát izomlazítótól se javult. túlsúlyom pedig hát nem tudom én kövérnek érzem magam, de a környezetem szerint nem vagyok az. (158cm/55kg)

2010. szept. 5. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne butáskodjál már. Kiváló a sulyod. Remélem, a bizonyítványod is ilyen jó. Ettől nem fájhat a térded. Az lehet, hogy a tesióráktól eltekintve, nem edzed magad. Ha ez elmulik, akkor akár minden reggel csinállj vagy tíz guggolást. És eszedbe se jusson valamilyen hülye diéta. A Te szervezeted most van az intenzív fejlődés időszakába. Kaja kell neki, és rengeteg mozgás. Hidd el a szervezeted majd meghálálja neked, amikor nagyobb terhelést kell majd kibírnia.
2010. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat, időközben voltam orvosnál és egy csúnya zúzódás semmi komolyabb (: közben eszembe jutott, hogy elestem bár én annak nem tulajdonítottam nagy jelentőséget (hiba volt), a guggolás jobban megviselt akkor.
2010. szept. 7. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért még pihentesd, hogy teljesen meggyógyuljon. Aztán mindent bele a sportba. A gyenge, vagy nem kellőképpen edzett izületek hamarabb zúzódnak, gyulladnak be. Örülök, hogy nincs baj.
2010. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!