Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A SARS-COV-2 miatti karantén...

X0 kérdése:

A SARS-COV-2 miatti karantén az 1 lakásban lakó többiekre is vonatkozik?

Figyelt kérdés
Jogi kategória sajnos itt nincs. A koronavirus.gov.hu-n e-mailre csak több nap múlva válaszolnak, így telefonon felhívtam őket, de ők se tudták a választ. Édesanyámról megállapították hogy fertőzött, azt mondták mivel 1 lakásban lakok vele, én is karanténba kerülök, már mától. Telefonon erről nem tudnak, úgy tudják, aki oltott, tünetmentes, az nem kerül karanténba. Azt mondták, amíg határozatot nem kapok, mehetek bárhova, de mivel a tesztelők azt mondták, mától van a karantén, így nem mentem el ma kirándulni, pedig sütött a nap szépen. A Megyei Népegészségügyi Intézet telefonszámát adták meg, hogy érdeklődjek, ott ünnepnap este nem veszik fel. A kérdéseim: karanténba kerülök-e, ha igen, mától vagy a határozattól. 3 oltásom van, tünetem nincs. Édesanyámnak is 3 oltása van, néha köhög. Ha karanténba kerülök: nekem az orvos rendelhet-e el tesztet? Ha igen, és az negatív, nekem megszűnik-e a karantén? És ha édesanyám rosszabbul lesz, és kórházba kerül? Ugyanis akkortól már nem lakok vele 1 lakásban. Ha a teszt pozitív lesz, tünetek nélkül az orvos felírhatja-e a Favipiravirt nekem? Köszi.

2021. nov. 1. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tesztem +, férjemé -.

2 oltása van, tünete nyilván semmi és a háziorvos rá is mondta, hogy 10 nap karantén.

2021. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hasonló kérdésnél volt:


[link]


Alul van egy ábra. Szerintem hibás, hiszen a 2 teszt közül csak a későbbi negatívságát követeli meg: ha a korábbi +, az nem számít, de akkor minek csinálták? Ezen ábra szerint, én úgy értelmezem, hogy ha a karantén ideje alatt 1 lakásban lakok a karanténban levővel, az olyan mintha bementem volna a karanténba, máshoz: minden egyes pillanatban érintkezésnek számít, vagyis amikor 10 nap után édesanyám kiszabadul, onnantól számít a 4 nap, majd a 2 nap, de ugye 14 nap alatt eleve megszűnik, vagyis fixen 14 nap. Az azért fura, hogy + teszt vagy tünetek nélkül hosszabb, 14 nap, mint tünetekkel: 10 nap. Fordítva kellene lennie, hiszen akinek nincs tünete, annál kisebb a vírusszám, hamarabb meggyógyul. Az immunrendszere is erősebb lehet.

2021. nov. 1. 19:57
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez a 10 nap hogy van? Percre pontosan? Nem írták rá hány órakor tesztelték édesanyámat, nem is emlékszek. 2021.11.01.-én volt. Akkor 2021.11.11.-e még karantén vagy már nem?


Az előzőekben írtak miatt, gondolom ezért mondta az orvos, hogy 10 nap karantén a többinek is, mert így hamarabb kiszabadul, mintha szoros kontaktnak minősítenék: ha elköltözne máshova, csak akkor szabadulhatna hamarabb, 6 nap alatt.

2021. nov. 1. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Van jogi kategória. A karantén az egy légtérben élő valamennyi személyre vonatkozik.
2021. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es: az új kérdés feltevésénél nekem csak ezek vannak: Állatok


Családi kapcsolatok

Egészség

Elektronikus eszközök

Emberek

Ételek, italok

Ezotéria

Felnőtt párkapcsolatok

Fogyókúrák

Gyerekvállalás, nevelés

Ismerkedés

Közlekedés

Közoktatás, tanfolyamok

Kultúra és közösség

Otthon

Politika

Sport, mozgás

Számítástechnika

Szépség és divat

Szexualitás

Szórakozás

Tini párkapcsolatok

Tudományok

Utazás

Ünnepek

Üzlet és pénzügyek

Egyéb kérdések


Természetesen az "Egyéb kérdések" részben is néztem, nincs. Hol van az a jogi kategória?

2021. nov. 1. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Politika/Törvények, jog
2021. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!