Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelezhet a munkáltató az...

Kötelezhet a munkáltató az oltásra?

Figyelt kérdés
Már másodszorra voltam antigén teszten és mindkétszer elég sok ellenanyagom volt. A feleségem már harmadjára, és neki is. Így is kötelezhet a cég az oltás beadására? Ha van elég ellenanyagom már majdnem 1 éve, akkor van értelme az oltásnak? Lehet, hogy több ellenanyagom van mint egy oltottnak. Ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni, de nem találok sehol választ rá.

2021. okt. 29. 13:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
7%

Nem!

Mivel ehhez munka illetve munkaköri szerződés módosítás kell!

Munkáltató egyoldalú döntést ebben nem hozhat a hatályos munkatörvények szerint.

2021. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen.
2021. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen, tegnap jelentették be, mára be is került a közlönybe. Két oltást tehet kötelezővé.
2021. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Így van, kötelezhet. Viszont, nálunk pl most az volt a menü, hogy amíg igazolt az ellenanyag szint, addig nem kell oltani. Pl van kollégám aki most lábalt ki a covidból, na neki 4 hónapig nem kell beoltatnia magát, bár a szerződés módosítást már most mindenkinek alá kell írnia.
2021. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"A nem állami vagy önkormányzati munkahelyeken előírható oltás

A munkáltató előírhatja a védőoltást, amiről elektronikus úton, emailben vagy papír alapon tájékoztatnia kell a dolgozót. Kivételt képeznek azok, akiknél egészségügyi indokból az oltás ellenjavallt, és ezt orvosi szakvélemény is alátámasztja.


A munkáltató határozza meg a védőoltásra szabott határidőt, ami egydózisú oltóanyagnál az adott oltás, kétdózisúnál az első adag esetén legalább 45 nap kell, hogy legyen. A második dózisról az áll a rendeletben, hogy azt az oltóorvos által meghatározott időpontban kell megkapni.


Ha valaki nem kapta meg az oltást a meghatározott határidőn belül, akkor a munkáltató fizetés nélküli szabadságra küldheti. Ha pedig ennek elrendelésétől számítva eltelt egy év, és továbbra sem igazolja az oltottságát, vagy nem mutat be orvosi igazolást, akkor a munkaviszonyát felmentéssel vagy felmondással azonnali hatállyal megszüntethetik.


Ha viszont valaki megkapja a védőoltást ezen időszak alatt, akkor a munkáltató azonnal meg kell, hogy szüntesse a fizetés nélküli szabadságot."


A konkrét szöveg: [link]

2021. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
4%

5/5 miért nem kell az állami vagy önkormányzati munkahelyeken a kötelező oltás?

PONT OTT KELLENE MINDENKINEK IS!

2021. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ahogy előttem már leírták, a legújabb rendelet szerint kötelezhet. Mondjuk ebbe még az alkotmánybíróság beleszólhat, előttük van az, amit még az oltatlan egészségügyisek nyújtottak be.

Egyébként a Vakcinainfós Facebook csoportban, ahol orvosok válaszolnak, rendszeresen feljön az a kérdés (bár mostanában már nem mindig engedik ki, mivel benne van a GYIK-ben), hogy adott védettségi szinttel indolkolt-e az oltás? Mindig az a válasz, hogy a védettséget felesleges méretei, nem releváns, ebben az esetben is az oltást ajánlják.

2021. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6

A közlönyben ott van az is, nem tudom hogy a cikk miért így adta a címet.

Én állami fenntartású munkahelyen vagyok, és nálunk is kötelező lesz.

2021. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es

Nem tudtam, hogy van ilyen csoport. Köszönöm. Majd megnézem ott is.

2021. okt. 29. 13:46
 10/14 anonim ***** válasza:

#9:

A csoport linkje:

[link]

2021. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!