Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyerem lehet? 15L

Aranyerem lehet? 15L

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Félek, hogy aranyerem van, és ezzel a gyanúval persze nem szivesen megyek orvoshoz, a szüleim meg olyanok, hogy "kit érdekel, majd csak meggyógyulsz". Szóval jó lenne, ha tudnátok segíteni. Ha tényleg aranyerem lehet, akkor persze megyek orvoshoz.


Szóval ritkán (hetente 2x-3x) megyek nagyvécére. Olyankor is elég kellemetlen érzés, és fáj az ánuszom, mert elég nagy darabok jönnek ki. Uhh, nem is tudom, hogy fogalmazzak, mindenképp ciki... :D És mikor megtörlöm, véres szokott lenni a wc-papír. Viszont egyébként nem szokott fájni, csak vécézés közben.


Szerintetek aranyerem lehet? Vagy csak simán "felszakad" a bőröm, és azért vérzik?


2010. aug. 30. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Is - is, mindkettő lehet ezek alapján amiket leírtál. De ha megtapogatod és érzel ott egy borsó nagyságú dudort akkor aranyér, vagy tükörrel is megnézheted akár :)


Ha aranyér és nem akarsz vele orvoshoz fordulni, a patikában vehetsz rá krémet.


[link]

2010. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

* Első vagyok


Amúgy aranyér gyakrabban jön ki pl; ha sokat ülsz, mozgásszegény életmód hatására, vagy ha a nagy wczés során erőlködnöd kell.

2010. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Jól gondolod a diagnózist, egyelőre elég ha a patikában veszel rá valami kenőcsöt és tegyél valamit vagy szedjél valamit hogy sűrűbben legyen lágyabb székleted. Ha így rendeződik, akkor semmi gond.

www.aranyer.lap.hu

2010. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez inkább végbélrepedés, nem aranyér.
2010. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként nem lehetne megoldani egyszerűbben? Másfajta táplálkozással? Vagy ilyesmivel?

2010. aug. 30. 19:51
 6/20 A kérdező kommentje:
Végbélrepedés!? Ez még szörnyűbben hangzik. Utánanézek.
2010. aug. 30. 19:52
 7/20 anonim ***** válasza:

De igen ehetsz pl. étkezési korpát vagy lenmagot joghurttal. Ez tuti, hogy használ! Nagy rosttartalma miatt kedvező hatást gyakorol az emésztőrendszer működésére. A széklet puhává válik. Egy zacskó búzakorpa(250g 150 ft).


Így néz ki;


[link]



Esetleg még a gyümölcsök segíthetnek.

2010. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Búzakorpa;


A búzakorpa élelmi rostokban gazdag étrend-kiegészítő készítmény, amelynek nagy része azonban nem emészthető ("ballaszt") poliszacharidokból áll. Ez azonban fontos a szervezet számára, mert jó hatással van az anyagcsere-folyamatokra, elősegíti a bélműködést. A búzakorpa fogyasztása feltétlenül javasolt székrekedésben és aranyeres bántalmakban szenvedők részére.

2010. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos javasolta, régen egy héten egyszer max kétszer volt székletem. Mióta rendszeresen fogyasztom a korpát, minden nap van székletem legrosszabb esetben egy nap kimarad :)
2010. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Búzakorpát mindenképp fogok akkor venni, köszönöm szépen! :)

Azt még megkérdezhetem, hogy ezt így magában, vagy valami mással kell fogyasztani? És hogy milyen boltokban kapható? Vagy csak patikában?

Gyümölcsöket sokat eszek.

2010. aug. 30. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!