Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mri vizsgálat veszélyes?

Az mri vizsgálat veszélyes?

Figyelt kérdés

Volt egy agyi mri-m, mert szklerózis multiplex gyanú állt fenn nálam..hálistennek nincs ilyen gond.

Azonban olvastam, hogy a leukémiás megbetegedés oka lehet az erős elektromágneses tér és sajnos az mri ilyen.


Megijedtem, hogy ezzel a vizsgálattal majd esetleg bajom lehet.


Köszönöm előre is a véleményeteket.



2021. aug. 27. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan, dehogy. 20 év alatt vagy 10-szer voltam és még köszönöm jól vagyok.
2021. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egészség témakörben rengeteg információt találsz a neten, a legtöbb vagy teljesen hülyeség, vagy féligazság kiszínezve. Ha volt is erről valaha valami kutatás, hogy az erős elektromágneses tér összefüggésbe hozható a rákkal, akkor is hosszú távú kitettségről lehetett benne szó, nem egy mri-vizsgálatról.


Egy veszélye van, hogy ha használnak kontrasztanyagot, sokan allergiások rá. De ez egy ismert veszély, erre fel vannak készülve, be tudnak egyből avatkozni.

2021. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. aug. 27. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
MRI-nel nincs kontraszt anyag, az CT-nel van. Semmilyen veszelye nincs az MRI-nek kerdezö, legy nyugodt!
2021. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévedst 4-es, MR-nél is van kontrasztanyag. Kaptam már.
2021. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is használtak kontrasztanyagot, de nem volt bajom magától az anyagtól.

Inkább a mágnesességtől tartok így utólag. De én is mindenhol azt olvasom, hogy nem veszélyes az egészségre az mri. Míg a leukémiánál az ellentetjét olvasom, mint kiinduló okot.


Őszintén szólva azért ijedtem meg, mert egy barátom, akit nagyon szeretek leukémiás lett, 20-on éves.


Utána olvastam az okoknak és láttam, hogy ez is az és megijedtem, mert ez egy súlyos betegség.


Bízok benne, hogy a barátom jól lesz.

2021. aug. 27. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, akkor bocsi a teves infoert! Anno nekem nem adtak agyi mri-nel, ezert gondoltam!
2021. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj semmi baj, nem tudhattad.
2021. aug. 27. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!