Miért könnyebb vakcinát fejleszteni, mint gyógyszert gyártani a covid ellen?
Nem értek hozzá, csak tipp, de szerintem azért, mert a vakcinához már adott volt a technológia: mRns, vektor, elölt vírus. Már tavaly tavasszal, nyáron kész voltak vele, csak a tesztidőszak miatt nyúlt el későbbre a használata.
Ezzel szemben egy gyógyszert komplexebb folyamat elkészíteni, eleve több a befolyásoló tényező a gyártástól a felszívódásig, erre meg nem volt idő.
Aztán majd egy szakmabeli kijavít, ha nem jól gondolom.
"A gyógyszerek zömében olyan apró molekulák (egy antitesthez képest aprók), amelyeket bekapkodva valamihez fognak kötődni és ezzel megakadályozzák, hogy valami más kötődjön oda. Természetesen egyszerű olyan molekulát fejleszteni, ami szépen kötne az ACE2 receptorokhoz és a vírus be se tudna jutni a szervezetünkbe. Valószínűleg belehalnánk, de a vírustól védene. Mert ugye a gyógyszerek tényleg valamit megbolygatnak a szervezetben, és annak igen kiszámíthatatlan a hatása. Én nem csodálkozom, hogy nem találtak hatásos gyógyszert ilyen gyorsan.
Az oltás nem így működik. Bemutatunk a szervezetnek valamit, hogy "figyelj, ez az ellenség, most szépen az évmilliók alatt csiszolt immunrendszereddel takarítsd ezt el és utána emlékezz, hogyan kell ezt csinálni". A feladatot a szervezetünkre hagyjuk, arra a mechanizmusra, ami a vírust is legyőzné (ha az sikerül). Viszont a vírus (vagy más kórokozó) rombolása nélkül."
Forrás:
Egy IVERMECTIN nevű gyógyszer hatékony a SARS-CoV-2 vírus ellen, in vitro tesztek alapján. Egyes országokban engedélyezték is az alkalmazását erre a célra.
Az előállítása viszonylag olcsó.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!