Ha valakinek rosszul záródó szívbillentyű miatt visszafolyik a vére, annak milyen életkilátásai vannak?
Ez rövidíti az életet?
Romlani szokott?
Egy esetletes szívizomgyulladás veszélyesebb, mint másokra nézve?
Kardiológusnál voltam, de inkább megijesztett... Most őszintén, félek, hogy nem mondaná meg, hogy így max 60 éves korig élhetek vagy elvihet egy olyan fertőzés, ami mást nem.
Kétévente kell kontroll.
3
Igyekszem eszerint élni.
Ezt egyébként meglehet műteni.(de tudom bsznak rá) És igen rövidíti, nem elég hatékonyan működik a vérkeringés ami arra készteti a szívet hogy erősebben dolgozzon hogy kompenzálja az oxigén hiányt.
Ez vérnyomás problémákat okoz illetve ritmuszavart okoz és általában itt van az amit elcsesznek mert ezt állnak neki kezelni (helytelenül). Gyógyszerekkel vissza veszik a szív teljesítményét a normál tartományba viszont úgy meg az oxigénhiány erősödik, és a keringés is helytelen. Így kialakul gyakori fáradtság érzet, viszér problémák stb
A legutóbbi szívultrahangot végző orvos kicsit egymásnak ellentmondó információkat mondott, amivel eléggé megijesztett, ha az nem lenne elég, hogy 2017-ben 'jelzett' volt, most meg 'I. fokú'. Ettől függetlenül szerinte 1 % esély van a romlásra. Viszont mégis 2 évenként kontroll kell.
Most akkor mégis mit gondoljak?
Nagyon gyenge az állóképességem és sport hatására nem javul úgy, mint másoknak azonos nemmel, azonos korosztállyal. Szerinte a billentyű rossz záródása NEM okozza ezt. 2017-ben is azt mondták, hogy nem okozza ezt.
Viszont az is igaz, hogy gyógytesin kívül nem sportoltam semmit gyerekkoromban, tinikoromban, a gyógytesi se minden évben volt, a sulis tesi 0 volt, így esetleg hátrányból indulok állóképesség terén.
Nincs szívdobogás-érzés, normális a vérnyomásom (még orvosnál sem magas, ha ideges vagyok), 60 a nyugalmi pulzusom, mindig normális a nyugalmi EKG-m, ami lassan átlagosan évente készül üzemorvos vagy egyéb miatt.
Ha visszafolyik, akkor azt kompenzálni akarja a szív, vagyis izomnövekedés következhet be, ami egy mellékhatás...
A billentyűcsere nem olyan nagy cucc, ma már lehet mechanikus, állati, katéteres vagy éppen donortól (Ross operáció) - ugyanaddig élhetsz ezekkel mintha egészséges lennél (persze lehet hogy több operáció kell 10-20 évenként)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!