Hogy lehet belehalni a delta variánsba?
Figyelt kérdés
Leszögezem, nem rettegek a covidtól, konkrétan csömöröm van már tőle. Azon viszont elgondolkodtam, egyesek mit paráznak annyira ettől a deltától. Már most nagyobb a hiszti, mint az eddigieknél, pedig még nincs is járvány. Azt nagyjából értettem, hogy a többiben hogy haltak meg(már akik meghaltak.) Na, de itt állítólag köhögés sincs! Tünetei megegyeznek egy nátháéval. Fejfájás, torokfájás, orrfolyás??? Ezekből mi olyan veszélyes, hogy rettegni kell tőle?2021. júl. 14. 10:23
1/25 anonim válasza:
Gondolom, ahogy a többiben. Azoknál se a köhögésbe haltak bele, hanem ,hogy tönkre vágta a tüdőt.
2/25 anonim válasza:
Ill. ezek a fertőzés tünetei. Nem a covid fertőzésbe halhatsz bele, hanem a covid okozta egyéb betegségbe (tüdőgyulladás pl.), annak már lehet tünete a köhögés.
3/25 anonim válasza:
Azért azt se felejtsük el, hogy már az alap vírus esetén is sokan tromboembóliába haltak bele.
Ez a rohadék vírus emellett képes bármelyik szervet megtámadni, nagyon sokaknak lettek szív és érrendszeri poszt covid problémái.
4/25 A kérdező kommentje:
#2! Ez igaz, de tüdőgyulladásod nem csak covidtól lehet. Nekem pl.eddig kb.10x volt. Nem haltam bele, de nagyon sok idős, beteg ember meg igen. Mindenki úgy tesz, mintha covid előtt nem lett volna mindennapos, hogy legyengült, idős ember kórházba kerül, tüdőgyulladása lesz, és meghal. Pedig ez mindig is nagyon gyakori volt. Ugyanez történik most is, azzal a különbséggel, hogy most előbb gépre raknak, növelve ezzel egy újabb fertőzés és elhalálozás esélyét.
2021. júl. 14. 10:48
5/25 anonim válasza:
"Hogy lehet belehalni a delta variánsba?"
He? Ugyanúgy, ahogy a világon barmi más betegségbe. Ha nincs szerencséd, megöl.
7/25 anonim válasza:
4-es: a tüdögyulladásnak is vannak különbözö variációi, emellett ha elöször egy ideig tünetmentesen tombol valamilyen fertözés a tüdödbe, akkor mire észrevennéd, már egy része elpusztult, sok esetben éppen emiatt nem lehet más segíteni az illetön!
8/25 anonim válasza:
Igen, kérdező. Van sokféle tüdőgyulladás. Lehet bakteriális, virális, gombás, lobáris, bronchopneumonia, stb. Csak azt ne felejtsd el, hogy egy Streptococcus fertőzésre van célzott terápia (antibiotikum), a gombás tüdőgyulladás meg lényegében az immunhiányosokat érinti. A koronavírus okozta tüdőgyulladásra nincs célzott terápiánk, van néhány antivirális szer, ami vagy jó vagy nem, továbbá válogatás nélkül mindenkit támad, és a 35 éves ugyanúgy ott fekszik az intenzíven, mint a 75 éves. Mellette pedig kiszámíthatatlan, mert van hogy Mari néni a 90 évével vígan elevickél és egy náthával megússza, a 25 éves fiatal sportoló srác meg hónapokig járhat a tüdőgondozóba, mert olyan szintű a károsodás, hogy már 500 métert nem bír megtenni fulladás nélkül. És elmondanám, hogy nem a gépi lélegeztetés az első opció, a járvány óta rutinszerűen napokig alkalmazzák a HFNO-t (high flow nasal oxygen) és a NIV-et (non-invasive ventilation), erre korábban nem volt precedens légzési elégtelenek között. Vagy orrkanül volt, vagy a gép fújta. A járvány megmutatta, hogy nem szabad végletekben gondolkozni.
9/25 A kérdező kommentje:
#8! Köszi, hogy leírtad, ezt értem. Azt viszont továbbra sem, ha ilyen alattomosan támadhatja a tüdőt, miért van az, hogyha egy fiatal lesz covidos, amíg nincs félig a sírban, orvos se látja. Mi a gyakorlat? Pozitív? Ok. Karantén, otthon csillapítsa a tüneteket, pihenjen. Aztán majd meggyógyul, ha szerencséje van. Ha károsíthatja a tüdőt, akkor is, amikor még nincs egyértelmű jele, akkor miért nem alap, hogy vizsgálják, hogy minél előbb be lehessen avatkozni szükség esetén?
2021. júl. 14. 11:52
10/25 anonim válasza:
#9: a házi orvos pozitív teszt esetén felírja a favipiravirt, ami a betegség kezdeti stádiumában megelőzheti a súlyos állapotot. Továbbá mindig javasolják, hogy legyen otthon pulzoximéter, ha esik a szaturáció, menjen be a kórházba, ha napokig perzisztál a magas láz, ha fulladást, mellkasi fájdalmat érez, akkor is irány a kórház. Arra nem lenne kapacitás, hogy minden fiatalt bedugjanak a kórházba, aztán vagy rosszul lesz vagy nem. Nem lehet megoldani, hogy minden fertőzött azonnal CT-hez jusson. Nem csak Magyarországon, erre semelyik országnak nincs elég tartaléka. Ezért történnek a korlátozó intézkedések, hogy kevesebb legyen az a betegmennyiség, ami kórházi kezelést igényel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!