Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kóros szőrkihúzási hajlam,...

Kóros szőrkihúzási hajlam, hogy tudom abbahagyni?

Figyelt kérdés

Tudom vicces a kérdés, de nem tudtam normálisan megfogalmazni. :D

18 éves lány vagyok. Fehér bőröm van, a hajam viszont sötét, és sajnos elég erős a szőr rajtam mindenhol. Gyakran epilálom a lábamat és hónaljamat, a hasamról pedig csipesszel tépkedem ki a sötétebb és hosszabb szőrszálakat.

Ezzel a módszerrel elégedett is vagyok, csakhogy: mindig találok egy-két megmaradt szőrszálat, akkor a legrosszabb, hogy ha be is van nőve, vagy épp csak kint van a vége és ezért nem vitte le az epilátor. Na én ilyenkor nekiállok és addig nem nyugszom, míg ki nem húztam azt a szőrszálat, legyen az akármilyen kicsi. Igen ám, csak ha be van nőve, akkor ugye a bőr alól kell, és néha olyan mélyen, hogy tűvel kell odaférnem a szőrszálhoz,valahogyan elérni, hogy csipsszel már kihúzható legyen. Ez a lábamra és a hasamra is vonatkozik. Amint meglátok egy benőtt szőrszálat, ki kell szednem, nem bírom elviselni ha ott van. Viszont így, hogy sokszor nehéz a bőr alatt hozzáférni, a tűvel szétszedem a bőrömet is, és 2-3 milliméteres sebek is keletkeznek akár.... a lábam tiszta seb és a hasamon is van egy-kettő és nem múlnak el.

Akármilyen kicsi és láthatatlan a szőrszál, engem idegesít és ki kell húznom, pedig fel sem tűnne senkinek, ezek a sebbek 100-szor csúnyábbak.

De egyszerűen nem tudom magam leszoktatni arról, hogy kapargassam a bőrömet , szőrszálakra vadászva.


Tudom hogy elég valószínűtlen, de van még aki ilyen "függőségben" szenved? :D


2010. aug. 26. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Van, én ugyanezt csináltam pát éve!

Képes voltam az egész lábamat csipesszel szőrteleníteni. A hónaljamon lévő szőrszálakat addig csipegettem, míg nem kezdte szédülni az oldalra nézéstől... Nagyon durva volt.

Benőtt szőrszálaim persze nekem is jócskán voltak- meg sebek is, ahogyan neked is.


Egyszer aztán azt mondtam: ácsi, ez már tényleg nagyon durva! Máshogyan ezt szerintem nem tudod leküzdeni, csak ha tudatosan figyelmezteted magad.

Keress más elfoglaltságot! Ha eszedbe jut a szőr, akkor szándékosan csinálj valami mást, mondjuk sétálj egyet, lakkozd ki a körmödet, vagy akármi.

Ez csak akaraterő kérdése, de tényleg próbálj leszokni, mert a sebes láb nagyon gázos! :)

2010. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


"A hónaljamon lévő szőrszálakat addig csipegettem, míg nem kezdte szédülni az oldalra nézéstől... "


Ugyanez van velem is!! Még a szédülés is stimmel, meg a szemem is fájt egy idő után... A hónaljamról nem tudom normálisan leszedni a szőrt, a borotva nem viszi le rendesen, a krém se, az epilátor pedig kisebesíti.


Miután abbahagytad a csipeszelést, mennyi idő alatt jött rendbe a lábad? Most hogyan szőrtelenítesz, milyen módszerrel? A hónaljadnál hogy oldod meg?


Köszi!

2010. aug. 26. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen gondom, de amikor rájöttem, hogy undorító a lábam, akkor abbahagytam. Sőt átváltottam a borotvára. Oké, hogy gyakrabban kell, meg erősödik tőle a szőr, de azóta nincs ilyen mániám és kevesebb is a benőtt szőrszál. Ami a mániám évek óta az a miteszer nyomkodás. :) Hihetetlenül le tud kötni, amikor már rajtam nincs több, megyek és kínozom a páromat. Szerencséra a pattanásokat meg a grízeke "nem szeretem", így sebesre nem tudom nyomkodni, kapargatbi. A szőrtépkedésről szerencsére leszoktam. :) Tényleg akaraterő kkérdése. Mától mással foglalom el magam. - ennyit kell mondanod magadnak.
2010. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!