A rákra való hajlam örökölhető?
Igen. De ha a dohányzástól kapott rákot, az nem örökletes.
Ha nem dohányzol, neked szinte biztos, hogy nem lesz.
A dohányzás csak egy hajlamosító tényező.
Örökletes is. Sajna keresztapám ebben halt meg 1 hónapja és semmi káros szenvedélye nem volt. És mint utólag kiderült, többen is haltak meg a családjában ebben a betegségben.
Erdész volt, tehát egész nap a friss levegőn volt.
,,A daganatos gének olyan különleges gének, melyeknek a hibája az első pillanatban nem manifesztálódik, nem valósul meg. Nagyon sok ilyen génhiba évszázadokon, évezredeken át lappanghat az emberekben azért, mert minden génből anyai és apai példánnyal is rendelkezünk, és ha az egyik hibás, a másik korrigálni tudja annak a hibáját. A probléma akkor áll elő, amikor vagy mindkét szülő felől örököl valaki egy-egy hibás gént, vagy pedig örökletesen van egy részlegesen hibás gén a családban, és ugyanaz a gén a betegben egy újabb szomatikus, tehát szerzett hibát (mutációt) szenved el, és ekkor már nincs kompenzációs lehetőség. Ez a logikai alapja a daganatos betegségek örökölhetőségének.
De hogy az örökletes daganatok mekkora hányadát képezik az összes emberi daganatnak? Mi azt szoktuk mondani, hogy 5-10%-át. Tehát minden huszadik, maximum tizedik daganatos betegség esetében lehet kimutatni örökletes tényezőket."
A legtöbb rák nem örökölhető és ha meg is van benned a hajlam, nagyon sok mindennek kell történni azzal a hibás sejttel h elkezdjen rákká fejlődni.
A tüdőrák kifejezetten az a tipus amit nem lehet örökölni, DE családban maradhat. Ez azt jelenti h lehet benned is megvan a hibás gén, de az h aktivizálódni fog e a te életmódodtól függ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!