Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a növekedési hormonokkal kapcsolatban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, durván 168cm vagyok, és hozzá 44-45 kg. Balettáncosnak készülök és valahogy túl alacsony vagyok a többiekhez képest. Édesanyám kb 170 cmnél magasabb, édesapám pedig 180 cm. Az orvos azt mondta, hogy valószínűleg már nem nagyon fogok nőni, mert évek óta már ez a magasságom. Arra gondoltam, hogy szedhetnék hormonokat amelyek a testmagasságot növelik. Olyan 173 cmes magassággal elégedett lennék. Olvasgattam erről a hormonról, de azért kiváncsi lennék, hogy valakinek vannak-e tapasztalatai ezzel kapcsolatban?
2010. aug. 24. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kis cucc a növekedési hormon.

Ha komolyan ettől akarsz növekedni, akkor először ki kell derítened egyáltalán még lehetséges-e: el kell menned röntgenre, elsősorban a lábaidról, térdkörnyéke. A sípcsont és a combcsont két végén vannak a növekedési porckorongok (ha még vannak) és ezeket kell egy szakértő orvosnak megnéznie, hogy még "nyitottak"-e. Ha igen, akkor a növekedési hormon hatni fog. Ha már elzáródtak, elcsontosodtak, akkor nem fog a csontod hosszában nyúlni. Ekkor lehetsz akromegáliás a cucctól. Nézz 1-2 képet erről a betegségről:

[link]


Ezután azt hiszem világos, hogy nem szabad magadtól kísérletezni a növekedési hormonnal. Mire rájönnél, hogy nem növekszik a magasságod tőle, arra visszafordíthatatlanul eldeformálódhat az arcod, megnőhetnek a lábfejeid, kézfejeid, állkapcsod, mivel azok a magasságoddal szemben _biztosan_ reagálni, növekedni fognak...


Még extra: a növekedési hormonnál olcsóbb cucc az IGF-1 (ami voltaképpen a növekedési hormon hatására termelődik - asszem a májban) és igazából ez felel a csontok növekedéséért, vagyis a fentiek sajnos erre is igazak.


Tényleg ennyire fontos számodra a balett? Mert ha ehhez tényleg kell is a magasság, minden más szempontból ideális a 168cm-ed és 170 felett inkább már hátrányok érnek szerintem mint lányt a balettől meg a modellkedéstől eltekintve...

2010. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, fontos lenne. A modellkedés is érdekelne. De ez a sok röntgen meg a veszélyek... nem tudom, hogy ér-e ennyit. Most egészséges vagyok, picit vékonyabb az átlagosnál de amúgy minden rendben. És nem akarom tönkretenni magam. Lehet, hogy örülnöm kellene annak amilyen most vagyok. Csak ha nőnék, elégedettebb lennék magammal, az esélyem is nagyobb lenne, hogy profi táncos lehessek. De lehet, hogy ezt a pár röntgent bevállalom és aztán majd mérlegelek az eredményektől függően. Köszönöm szépen a válaszod!
2010. aug. 24. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül a picsáddal? Megnőtt? Xd
2020. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!