Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik megkapták az oltást...

Akik megkapták az oltást (mindkettőt), jelenthetnek bármilyent veszélyt azokra, akik még nem kapták meg?

Figyelt kérdés
Ők már semmiképpen nem lehetnek hordozók?

2021. máj. 4. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Lehetnek hordozók, de ha elkapják, sokkal rövidebb ideig, és sokkal kevesebb vírust ürítenek, mint az oltatlanok, tehát a fertőzés esélye a töredéke.
2021. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert szülinapra hívtak minket. Mondtam, ha kint tartják akkor elmegyünk, de ha bent és meghívnak jópár embert, nem igazán van kedvem. Erre azt kaptam, hogy a beoltottak már úgyse fertőznek, a többi meg nem sok.
2021. máj. 4. 14:23
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
Dehogynem fertõzhetnek a beoltottak. Elkapni is ugyanúgy eltudják. Valamelyik oltásból 3. is kell, de úgy sem ér sokat.
2021. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Én azt javaslom neked, hogy ne menj el. És nem az oltottak miatt, hanem az oltatlanok miatt. 1 oltatlan ember is elég hozzá, hogy elinduljon valami. Ha mondjuk te nem vagy beoltva és ott van egyetlen ember, aki covidos de tünetmentes, akkor átadhatja neked, te meg majd megint valakinek, az megint valakinek és ez így megy tovább.

Ne hasson meg, hogy "a többi meg nem sok", mert ez felelőtlenség!


Máskor is lesz még lehetőséged szülinapozni, nem a mostani az utolsó. Az orvosok is megmondták, hogy korai a nyitás. És amúgy ha belegondolsz, az országnak igazából a fele sincs még beoltva.

2021. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Az oltás azt védi aki oltva van, de ettől fertőzhet. Hogy ugyanannyira fertőzhet, vagy kevésbé, vagy csak nagyon kis eséllyel, arról nincs egyetértés a szakértők között sem, de valamennyire biztosan.

Ez olyan mint a biztonsági öv: ha te bekötöd magad, attól a gyalogosnak nem lesz jobb akit elütsz.

2021. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval, csak nagyvonalakban: amikor először találkozik a szervezeted egy kórokozóval (teljesen mindegy, melyikkel), a szervezet csak azt észleli, hogy valami megtámadta. Megpróbálja beazonosítani, mindenféle általános támadást intéz ellene, majd elkezdi az antitestek gyártását. Ezalatt a vírus szaporodik, utána az immunrendszer az antitestekkel legyőzi. De addigra már eltelik több nap, nagy a víruskoncentráció, erősebbek lehetnek a tünetek, több idő kell a legyőzéséhez, ezen idő alatt a beteg a vírusokat nagy számban üríti.

Ha voltál fertőzött, vagy oltva vagy, akkor a kórokozó ugyanúgy bekerül a szervezetedbe, de az immunrendszer azonnal felismeri, nemcsak a támadás tényét, hanem azt is, mi támadta meg, így célzottan támad. Ezáltal jóval hamarabb legyűri, kevésbé tud a vírus elszaporodni, így kevésbé is betegít meg, valamint a beteg is jóval kevesebb vírust ürít. Ha kevesebb vírust ürít valaki, akkor jóval kisebb eséllyel fertőz meg másokat.

2021. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

"Ha kevesebb vírust ürít valaki, akkor jóval kisebb eséllyel fertőz meg másokat."

Ez pont nem igaz. Megfertőződés létrejöhet x, és 1000 x darab vírus szervezetbe jutásától is, csak a lefolyás súlyossága nem lesz azonos. Kevesebb vírust könnyebben győz le az immunrendszer, de attól a fertőződés ugyanúgy megtörtént.

2021. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
#7: Egy szóval sem írtam, hogy nem fertőzhet meg másokat, csak azt, hogy jóval kisebb eséllyel. Ha valaki 1000 vírust prüszköl rám, sokkal nagyobb eséllyel kerül a nyálkahártyámra, mintha csak 10 darabot prüszköl ki.
2021. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7 ha kevesebb vírust termel annak az esélye hogy eljuttatja "elve" máshoz szinten csökken így de kisebb az esélye h megfertőz valakit (nyilván nem 0 de kisebb mintha nem lenne beoltva)
2021. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
#8: De pont ezt írom, hogy nem jelentősen kisebb az esély feltétlenül. Ha valaki egy köhögéssel nem 30 ezer hanem csak 1500 vírust juttat ki, akkor abból pár valószínűleg ugyanúgy a szervezetembe jut. Csak a 3 vírus nem tud annyit szaporodni, hogy ne győzze le az immunrendszer, a húszszorosa viszont igen (nem konkrét számok, csak példa). Itt olyan nagyságrendű részecskeszámról van szó, hogy nem lehet azt a logikát követni, mintha valaki egy puskából kilőne 3 golyót, és vagy eltalál vagy nem.
2021. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!