Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy nem jön...

Mitől lehet az, hogy nem jön meg rendszeresen a menstruációm?

Figyelt kérdés
Nem szedek semmi gyógyszert.14 voltam amikor először megjött,de sose volt rendszeres,össze-vissza van, vagy fél évig meg se jön.Amúgy 17 vagyok.
2008. dec. 6. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Én is emiatt szenvedek (31 éves vok),nekem se volt sose rendszeres,hormonális problémám van,pár napja csináltak nekem gyógykaparást remélhetőleg rendbe jön,azt mondta a doki,hogy nagyon vastag a méhnyálkahártyám emiatt meg kell csinálni a kaparást,mert,ha így marad sose múlik el.

Nekem 3napos szünetekkel mindég megvolt,nem sok ,de volt.

Sőt én is így voltam mint te,mert volt mikor egész nyáron nem volt semmi,csak szinte télen,de akkor tartott 8 napig is,de télen is volt mikor egy hónap kimaradt.

Remélem neked nem ez a bajod,mert ez sok gonddal jár sajna.

2008. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Semmi szükség arra, hogy egyből bepánikolj néhány ember ritka tapasztalata miatt! Nekem 12eves koromban volt először, most 19vagyok és egy éve rendszereződött mióta fogamzásgátló tablettát szedek. Addig ugyanilyen problémákkal küzdöttem, sőt volt, hogy hónapokig nem menstruáltam. Rengeteg dolog közrejátszhat, idegesség, az imunrendszered állapota, felfázás és még sorolhatnám... Önmagában általában nem gond ha bizonyos határokon belül nem rendszeres, persze ha mondjuk nemi életet élsz akkor ez okot adhat idegeskedésre... Egyébként 17-18évesen már kellene rendszereződnie az orvosi könyvek szerint, de ha te aggósza helyzeted miatt akkor már csak megnyugvásként is legjobb lenne nőgyógyászhoz fordulnod és ő megoldja a problémád... :)
2008. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hiába megyek nőgyógyászhoz,ő nem viszgálhat meg "úgy"mert még szűz vagyok.
2008. dec. 6. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugy nem de erre vannak különböző módok. Tini ambulancián (aszem igy hivjak nalatok Magyar o.-n) ott is van nőgyógyász oda kellene elmenned!
2008. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Elöször is nyugtalanságra semmi ok. A szervezeted még fejlödésben van, a hormonháztartásod sem rendezödött még. Elmenni az orvoshoz, hogy felírja a fogamzásgátlót, amitöl kapsz egy "szép szabályos 28 napos ciklust", szerintem még felesleges. Úgysem élsz még nemi életet, s már elötte teletraktálni egy fejlödö szervezetet hormonokkal, én ez ellen vagyok. Szerintem várj még egy kicsit, persze orvossal is nyugodtan megbeszélheted az egészet. Én is késön (14 évesen) kezdtem el menstruálni, és kb. jó 3-4 évbe telt, mire beállt.
2008. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 14 évesen menstruáltam először, és soha nem volt rendszeres. Nyáron, 18 és fél évesen mentem el nőgyógyászhoz, mert elegem lett belőle, hogy hónapok óta már semmi nem volt. Én is szűz vagyok, de a doki megvizsgált. Rendesen hüvelyen keresztül, de egy ujjal, nagyon óvatosan. Szóval attól, hogy szűz vagy, még elmehetsz dokihoz. Én nem mondom, hogy most azonnal menj, azt sem mondom, hogy ne menj. Én csak a saját tapasztalatom írom le: A doki nem hitte el, hogy képes voltam várni idáig. Szerintem már másfél évvel korábban el kellett volna mennem, és jól lecseszett, hogy hagytam a dolgot húzódni. Ja és mivel nem találtak semmit, ezért fogamzásgátlót kaptam.
2008. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fogamzasgatlo szedese csak azert hogy bealljon a menszesz ne kezd el szedni! De azert nem art ha dokihoz fordulsz.
2008. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!