Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszul rakták fel a járógipsz...

Rosszul rakták fel a járógipszemet?

Figyelt kérdés

1 hét fekvő után műanyag járógipszet kaptam (a lábfejemben tört el egy csont)


A gipszelés során többször is kérdeztem az orvost, hogy nem kellene-e jobban behajlítanom a lábfejemet, erre mindig azt mondta, hogy nem. Most pedig, amikor már megkötött a gipsz, észrevettem, hogy a lábfejem nem 90 fokban hajlik, hanem egy kicsit spiccben, mint mondjuk egy enyhén magas sarkú cipőnél.

Ez azzal jár, hogy lapos papucsot/szandált NEM tudok hozzá felvenni, mert amikor próbálnék járni, mindig először a lábfejem alatti rész ér le, és nem a sarkam.


Szerintetek ez normális, hogy így gipszelik? Menjek vissza egy új műanyag gipszet felrakatni? (nem olcsó mulatság, 7000 Ft.-ba került) Vagy próbáljak egy olyan cipőt keresni 43-44-es méretben, amelynek a sarokrésze egy kicsit magasabban van (1-2 cm) mint a lábujjrésze? Segítség!!! :(


2010. aug. 19. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

ijj, ez nem hangzik jól, de ha az orvos szándékosan úgy rakta fel, akkor valszeg úgy kell, persze ő is hibázhat esetleg hívj fel egy másik dokit, vagy talán többet is.

amikor ilyen helyeken törik csont, akkor sose teljesen behajlítva, vagy kinyújtva gipszelik át az izületet, amennyire tudom.

nade rám ne hagyatkozz, szerintem keress meg egy másik dokit. majd írd meg, mi lett!

2010. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekem hagyományos járógipszem volt, a talpam alá fel volt rakva egy műanyag járósarok, azon tudtam menni. A lábujjam meg teljesen szabadon volt, alatta sem volt semmi.
2010. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!