Elhalálozáskor milyen teendők vannak?
Egy rokonunk sajnálatos módon elhalálozott nemrég és mivel a gyermeke külföldön él, így én segítek neki rendezni az itthoni dolgokat. Milyen teendőik vannak ilyen helyzetben?
A nyugdíjfolyosítónál gondolom jelezni kell, hogy mikor történt a haláleset. Ahogy olvastam, ha utaltak "jogosulatlan" nyugdíjt, akkor majd ők vissza tudják vonni. Ehhez elég a halotti anyakönyvi kivonat?
A házban lévő szolgáltatókat hogyan lehet lemondani? Ott elég a halotti anyakönyvi kivonat, vagy esetleg ott meg kell várni a hagyatéki tárgyalást?(lehetetlen megmondani mikor tud hazajönni a gyermeke ebben a helyzetben) Vagy érdemesebb csak nullára csökkenteni a fogyasztást és akkor nem számláznak áram/vízdíjat?
Vannak olyan dolgok, amelyeket ilyenkor érdemes megcsinálni? Gondolok itt olyanra, hogy nem érdemes kikapcsoltatni a közműszolgáltatásokat, mert visszakapcsolni sokkal több lesz, mint fizetni valami alapdíjat? Illetve ilyenkor van bármilyen támogatás, amit igénybe lehet venni? Özvegye nincsen, csak egy szem gyermeke.
Nagyon szépen köszönöm azoknak, akik érdemben tudnak nekem segíteni ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásánál.
Elsőnek a halotti bizonyítványt kell beszerezni.
Ha ez megvan, a nyugdíj folyítónak kell ajánlott levélben bejelenteni, a halotti bizonyítbány másokatával. Ha jogosulatlanul utaltak nyugdíjt, azt vissza kell utalni.
Minden szokgáltatóhoz ugyancsak ajánlott levélben eljuttatni a halotti bizonyítvány másolatával a szerződés átirásra való kérelemet, vagy a szerződés felmondást.
Míg ezek intéződnek, temetkezési vállalkozót kell keresni, és megrendelni a szükséges dolgokat, valamint ha egyházi szertartás lesz, a helyi papnak szólni.
Ha nincs pénz a temetésre, akkor az önkormányzatnak kell ezt jelezni.
Amennyiben volt végrendelet, úgy egy ügyvédet kell szerezni, aki a hagyatéki tárgyalás intézésében segít majd.
A lényeg, hogy a halotti bizonyítvány mindenhova kell.
Reszvetem.
Először ki kell kerni a kórházból a halotti bizonyítványt.
Ezzel, a személyivel, a lakcimkartyaval, a szuletesi anyakönyvi kivonattal valamint egy családi állapotot igazoló irattal el kell menni egy temetkezési vállalkozóhoz. Ők intézik a halotti anyakönyvet és a nyugdijfolyositot, illetve ha kell, akkor a hiányzó iratok pótlását, és beszerzik a temetési engedélyt.
Valószínűleg a temetőbe is el kell menni megbeszélni a temezest, illetve ha egyházi búcsúztatás lesz, fel kell kerni egy papot.
Minden mást csak a halotti anyakönyvi kivonat birtokában lehet. Szolgáltatókat lemondani, és hasonlók.
Az anyakonyvi hivatal értesíti a jegyzőt a hagyaték tárgyalás miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!