Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom kiszedni a tetűserké...

Nem tudom kiszedni a tetűserkéket a hajamból, mit tegyek?

Figyelt kérdés

az a baj h serkés a hajam. maga a bogár nincs benne, nem is volt,de lekezetük, de a serke rajta marad a hajam. tudnátok segiteni mit tegyek h lejöjjön???

köszike:$


2010. aug. 18. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
hajbalzsamot kenj a hajadra és nagyon apró fogú fésűvel fésüld át többször is.aztán mosd meg ecetes vízben
2010. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
okés köszi kiprobálom, még ma! remélem be válik!:)
2010. aug. 18. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit aki EGYENKÉNT leszedi!!!! Nem szabadulsz meg másképp tőlük! Mi az h nem volt bogár? Ki rakta le a serkét? A serkét cementes anyaggal köpi oda a tetü ezért csak körömmel lehúzva és körmöd között szétnyomva tudod elpusztítani BIZTOSAN. Ha csak leszeded vagy kezeled mindig van túlélő és a túlélő szaporodik újra és újra és újra...
2010. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

sűrűfésű a neve.

Vagy körömmel lehúzgálod.

"Nos régen nagyon-nagyon egyszerű szereket alkalmaztunk. Ha visszagondolunk arra, hogy a háború után például a nagymamák petróleumot használtak, ezt azt hiszem, hogy szabad mondani, mert nem a reklám helye, ezt nyugodtan mondhatom, és egyszerűen bekötötték a gyerekeknek a fejét, rajta hagyták egy fél napot és utána mosószappannal megmosták a gyerekeknek a haját és ecetes vízzel öblítették. Ugyanis ez utóbbi az, amit én mindig el szoktam mondani a mamáknak, hogy nem elegendő ezeket a nagyon drága modern új gyógyászati szereket föltenni a gyereknek a fejére és megcsinálni az előírás szerinti kezelést, hanem azt nem szabad elfelejteni, hogy a serkéket ez nem oldja le. Tehát tulajdoképpen az élő tetűt gyakorlatilag azt öli el, de a pete, a serke, az ottmarad a hajszálakon. Na most hogy ezt le lehessen oldani, ahhoz kell egy olyan ecetes vizes öblítés a fejmosás, tehát az utolsó lépésként az ápolásnak, illetve a kezelésnek, amit valóban régen mindig csináltunk, sőt még preventív célzattal is én emlékszem rá, hogy az én nagymamám is és az anyukám is a gyereknek, tehát az hajmosmásomnál is az utolsó öblítővizet ecetesnek csinálta. Akkor nem értettem, hogy miért, de aztán megértettük.


R.: - És aztán ezt nem szabad leöblíteni?


dr.N.É.: - Nem. Az az öblítő és az ecetes víznek az a tulajdonsága, hogy gyakorlatilag leoldja a hajszálról a serkét.


R.: - Hány százalékos ecet legyen az?


dr.N.É:: - A rendes 10 százalékos, tehát nem, amivel a salátaecetet csináljuk, tehát az esszenciából egy evőkanállal kell egy kacsó vízbe beletenni, tehát tényleg ecetesek kell lenni, tehát érezni kell a szagán, hogy ecetes és azzal kell leöblíteni a hajat. Na most utána viszont egyenként vagy kézzel, de ez ennél sokkal egyszerűbb megoldás van, amit megint ma már nem nagyon lehet kapni, az igazi sűrűfésű. Na most van olyan gyártó cég, amelyik mellé csomagolja a szernél a fésűt.


R.: - A sűrűfésűt?


dr.N.É.: - De az annyira sűrűfésű, ami még sűrűbb, mint a stilfésűnek - azt tudjuk, hogy melyik a stilfésű, ilyen vékony nyele van, tehát annál is sűrűbben vannak a fogak és elűbb azzal át kell gondosan kefélni, tincsről tincsre a hajat és utána még átnézni és ahol maradt bizonyos kézzel lehúzogatni a serkéket.


"

2010. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 18. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:
gyíogyszertárba van olyan fésü azt kérd
2010. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
okés köszi
2010. aug. 19. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!