Akik voltak már éber állapotban lélegeztetőgépen, leírnák a tapasztalataikat? (lásd még:lent)
A kérdés furcsasága alapján valószínűleg "elmebetegnek" gondoltok,vagy azt hiszitek, hogy hülyéskedek, de egyik sem! A kérdésem komoly, és egész egyszerűen csak kíváncsiságból fakad: mindig is altató- és intenzív terápiás szakorvosnak készültem,de sajnos más irányba sodort az élet.Az érdeklődés viszont erősen megmaradt a szakma iránt, sokat olvasok a témában, többek között a gépi lélegeztetésről is,amely korántsem olyan egyszerű feladat,mint amilyennek tűnik.A tankönyvek rengeteget írnak a különböző lélegeztetési módokról,gépbeállításokról,stb.,hogy minél optimálisabban sikerüljön beállítani a paramétereket a beteg számára, meglegyen a gép-beteg szinkron,stb. Viszont senki nem beszél a másik oldalról, pedig engem nagyon érdekelne, hogy a lélegeztetett betegek mit éreznek, mennyire nehéz elviselniük a lélegeztetést, mennyire nehéz megtalálniuk az összhangot a géppel,mennyire nehéz leküzdeniük a tubus(lélegeztető cső) ellenállását amikor már próbálnak egyedül is lélegezni,mennyi idő alatt sikerült leszoktatni őket a gépről,stb. Sajnos nincs olyan ismerősöm,aki hosszabb távú gépi lélegeztetésre szorult volna, és ébren is lett volna gépen, így nem tudok senkit megkérdezni erről. Gondoltam megpróbálom itt! Kérlek csak komoly,értelmes válaszokat írjatok,és ha lehet olyanok meséljenek,akiknek tényleg volt ilyen jellegű tapasztalata! Előre is köszönöm!
Üdv:25/L
Kedves Andrea!
Köszönöm a válaszát!A kérdésem annyi lenne,hogy az illető paralízis (bénulás) miatt szorul-e (végleg) gépi lélegeztetésre? Ha igen,sajnos nem hiszem, hogy tudna olyan információkkal szolgálni, amelyek igazán érdekelnek ezzel kapcsolatban,hiszen ha bénulás miatt képtelen önmagától lélegezni,nagy valószínűséggel teljes mértékben a gép kontrollálja a légvételeit.Én elsősorban olyan betegek tapasztalatára lennék kíváncsi,akik valamilyen akut okból kifolyólag (ARDS,súlyos asztmás roham, netán madár- vagy sertésinfluenza stb.) kerültek hosszabb időre (több nap vagy hét) lélegeztetőgépre, és a leszoktatásukat csökkentett szedációban élték át,majd pedig félig éber,vagy teljesen éber állapotban extubálták őket.Tehát végigélték a leszoktatás lépcsőit, és esetleg tudnak mesélni róla (nyilván nem szakmai szemmel, hanem az érzéseikről -hogyan találták meg a géppel az összhangot amikor a spontán légzésük kezdett visszatérni,mennyire érezték nagynak a tubus ellenállását,stb.)
De még egyszer köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!