Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szegcsont mögötti fájdalmak....

Specus kérdése:

Szegcsont mögötti fájdalmak. Tipp?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. 2 hete keződött, hogy a szegycsont mögötti résztől a torkomig ilyen égő, szúró érzést éreztem, de az utóbbi pár napba már nehezemre esik a levegő vétel,és ez az érzés is fájdalmasabb, kellemetlenebb.Továbbá szédelgek, néha leizzadok és a nyál termelésem "hevesebb" (elnézést a fogalmazásért). Némi keresés után egy reflux betegségre bukkantam de semmi konkrét szövődményről nem olvastam.. Nehezemre esik az elalvás, viszont orvoshoz nem szeretnék fordulni, szüleim nincsenek itthon és még nem is lesznek egy darabig, zaklatni, fölösleges aggodalmakat kelteni bennük pedig nem szeretnék.


A kérdésem az lenne, hogy idővel elmúlik, vagy esetlegesen komolyabbra is fordulhat? Mindenesetre várok még.


Válaszotokat előre is köszönöm. 17/F


2010. aug. 14. 05:30
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt elfelejttem megkérdezni, hogy mennyire lehet lelki eredetű? Lassan 2éve vannak problémáim, sokat stresszelek és gyakran kap el depressziós érzés, de sosem voltak ebből testi problémáim.

"Minden kis apróság vagy a mennybe emel, vagy a pokolba taszít."

2010. aug. 14. 05:38
 2/4 anonim ***** válasza:

A reflux a nyelőcső, és gyomor betegsége, nem hiszem, hogy ez nem okozhatna nehéz légzést.

A depresszió mindenféle testi jelet is produkálhat, de kétlem, hogy ez miatt lenne. Egyáltalán nem értem, hogy a mai fiatalok között miért van ilyen sok depressziós.

Miért nem akarsz orvoshoz menni? A depressziót is kezeltetni kellene.

Én 17 évesen, ha valami gondom volt, jól kibőgtem magam, és másnap mintha semmi nem történt volna, éltem tovább az életem. Mi lesz később, ha már az anyagi gondokkal is meg kell küzdened?

2010. aug. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg refluxod van.A stressz okozhatja ezt a betegséget,de mindenképpen fordulj orvoshoz mert pl.a nyelőcső rosszindulatú daganata is hasonló tüneteket produkál.A reflux jól kezelhető gyógyszeresen savlekötőkkel.

Kerüld a fűszeres, savanyú ételeket,szénsavas üdítőket,dohányzást kávét.

2010. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet, hogy mégis csak el kellene mennem, továbbá gondolkoztam pszichológuson, de valahogy egy olyan embernek nem akarom elmondani az érzéseimet, aki nem magam miatt hallgat meg, hanem azért mert ez a munkája, és csak a pénzért teszi azt amit. Aki nem szakember, úgyis csak a szokásos sablonszöveget mondaná.
2010. aug. 14. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!