Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért köhögök égett étolaj...

Miért köhögök égett étolaj szagút?

Figyelt kérdés
Semmi nem indokolja, direkt figyeltem, hogy vagyok-e olyan helyen, ahol jön ez az étolajszag, mert korábban már volt többször ilyenem. Még csak olyan se volt, ahol esetleg "fokozatosan támadhatott": se kajáldás környék, se lakótelep, semmi. Az utóbbi hónapokban kb az út pora a legnagyobb terhelés, amit a tüdőm kap. Korábban dolgoztam olaj- és fémpárás műhelyben, ott rá tudtam ismerni a nap végén ugyanerre, rendszerint akkor, amikor egy ideig nem kellett betennem a lábamat a műhelybe. Fura is, hogy ilyen étolajra erősen emlékeztető szag csap meg a saját köhögésedtől. De ezzel nem nagyon vagyunk beljebb azzal kapcsolatban, hogy most mitől lehet. Minden jó tippet és meglátást előre is köszönök nektek!
2020. dec. 10. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Más is érzi ezt? lehet, hogy a szaglásoddal van baj.
2020. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Minden mást helyesen szaglok, igazából elég nagy pontossággal, ha mondjuk ínyenckedésről van szó (főzve ínyenckedő fajta vagyok, mielőtt valaki végtelen ciklusba keveredne az ínyenc szótól). Azt most lehet kihagynám, hogy fejen köhögjek valakit, és barátságosan rákérdezzek, milyen szaga volt... Ha fogadni kéne, nem arra tennék, hogy mit csinál, hanem hogy mennyi ideig néz értetlenül.


Az a fajta étolajszag egyébként, ami annál a lángososnál van, akihez belépsz zárt térbe. Kicsit hasonlít a távoli sűltkrumpli "üzemre" is, csak erősebb. Valamennyire olyan, mint a lerakódott olaj mondjuk egy fémsúrolón, csak annál sokkal halványabban, meg mutat valamit a sülő olajból is.

2020. dec. 10. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Majd kitisztul. Igyál sok folyadékot
2020. dec. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!