Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak szerintem túlzás ez a...

Csak szerintem túlzás ez a szintű paranoia anyám részéről a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Nem élek vele, ritkán találkozunk, szóval tőlem nem kaphat el semmit. Telefonon tartjuk a kapcsolatot, és ma teljesen kiakadt, hogy hétvégén elutaznánk apóshoz. Összesen hárman leszünk, az elmúlt hónapokban végig vigyáztam magamra, tartom a távolságot, mosok kezek, hordom a maszkot, autóval fogunk utazni (tehát nem egy zsúfolt vonaton vagy buszon), és mégis úgy kikelt magából, mintha egy hétvégi találkozás az apóssal a világ messze legnagyobb felelőtlensége lenne. Tudom, hogy nem szólhat bele meg semmi, de nagyon megbántott, mert mikor próbáltam vele beszélni, hogy ennyire parázva nem lehet élni, akkor jóformán a vírustagadókhoz lettem degradálva. Egész napom elromlott, tiszta idegbeteg voltam.

2020. nov. 27. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ez a vírus a félelem veszélyes, egyébként kb egy erősebb influenza szezon, vagy meg az sem lenne belőle
2020. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

"Egész napom elromlott, tiszta idegbeteg voltam."

Erről nem ő tehet.

2020. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De, mert egész addig jó kedvem volt. Durva túlzásnak érzem, hogy miután mindent betartok, kb. egy vírustagadóhoz legyek degradálva azért, mert ránézek hétvégén az apósra.
2020. nov. 27. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Egyre több ismerősöm halt bele, vagy került életveszélyes állapotba. Hidd el hogy nem egy egyszerű influenza. Igen tény, sok ember átvészeli tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel. Valószínű az influenza is ez a helyzet, rengeteg ember kaphatja el, arányaiban sokkal több, és esetleg tünetmentesek maradnak.

A korona nem csak a tüdőt képes támadni, hanem más szerveket is. Nemhiszem hogy egy influenza elvisz 40éves semmi alapbetegséggel rendelkező embereket(mert igen, a korona elvisz)

2020. nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy egyszerű influenza? Nemigen tudom hova tenni ezt a hsz-t, világosan le van írva, hogy betartom a szabályokat, maszk-kézmosás-szociális távolságtartás minden oké, egyszerűen arról van szó, hogy jogos volt-e egy ilyen kiakadás azért, mert hétvégén ránézek az apósra... Úgy, hogy leszünk hárman összesen, tehát nem nagy népünnepélyt tartunk.
2020. nov. 27. 23:53
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

"betartom a szabályokat ... távolságtartás ... ránézek az apósra"

Csak becsöngetsz és ő kinéz az ablakon? Mert ha be is mentek hozzá, akkor az már nem igazán a szabályok betartása, hiszen ott kezdődik minden, hogy ha nem muszáj, ne menj oda hozzá, főleg nem harmadmagaddal. Videohívás!

2020. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bunkerbe ne költözzön az ember egyenesen, de komolyan?


Tőlem a világon meg nem fertőződik senki, ugyanis hónapok óta nem járok abszolút közösségbe (értsd home office), és amúgy is introvertált vagyok, szóval vírus előtt sem voltam egy társasági emberke. Peeersze, becsöngetés és ablakon kinézés... Olyat pedig sehol nem mondtak már bocs, hogy három fő nem találkozhat, úgyhogy marhára kívül esik ez a szabályok témakörén.

2020. nov. 28. 08:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért problémázol ennyit?
2020. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Problémázik a franc, a GYK arra való, hogy kérdéseket írjunk ki. Nem, én magammal pontosan tisztában vagyok, a probléma azokkal van, akik kb. egyenesen egy vírustagadó felelőtlen egyénnek tartják a másikat azért, mert minimális szociális élettel mer rendelkezni, és hónapok után van mersze találkozni valakivel (aki ugyanúgy betartott minden szabályt). És nem, nem a szomszéd fülei hallatára beszélni az ablakból...
2020. nov. 28. 09:13
 10/10 anonim ***** válasza:

A buta birka prolik mindent elvisznek,amit a főáramú média től az arcukba. Felőlem hihet az emberek 99%-a a covid létezésében,attól még ugyanúgy nincs.

Betegség mindig volt,nem kell ezt felfújni.

2020. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!