Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanás, vagy aranyér?

Pattanás, vagy aranyér?

Figyelt kérdés

Tegnap, vagy tegnap előtt észrevettem, hogy van valami a fenék lyukam körül, olyan érzés mit egy pattanás lenne (Volt már, hgy "furcsa" helyen lett pattanásom), és ha hozzáérek kicsit fáj, nemtudom, hogy arany ér-e mert így olyan mintha a lyuk mellett lenne. Pár napja szorulásom van, máskor is volt, de nem eddig nem volt ez. Nagyon félek, hogy mi ez, mert ha pattanás, akkor az még "jó", de nemtudom eldönteni. Anyáéknak nem akarok szólni, mert várok kicsit hátha elmúlik vagy valami. Mostanába nem eszek normálisan, csak ilyen gyors kajákat. Sose voltam nagy evő, de most félek, hogy mi ez. Mert olyan érzés, mintha pattanás lenne, de nem közvetlen a lyukból érze, hanem kicsit mellette. Székletnél nem fáj (még/eddig). anyának is van, de neki a szüléstől lett, remélem nekem nem az.

Mi lehet ez? Kérlek írjatok.

17/F


2010. aug. 10. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

szerintem fogj egy kis tükröt és nézd meg.

az aranyeret ha nem kezelik, súlyos következményei lehetnek

2010. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Érdemes még csírájában elfojtani. Ha még nem súlyos egyszerű kenőcsöt kapsz rá. Utána már nagyobb szenvedés lesz. Amúgy véres a széklet vagy a WC papír? Ha igen, akkor elég nagy az aranyér esélye.

És megnézheted tükör vagy fényképező segítségével is, aztán hasonlítsd össze a neten talált képekkel, hátha többet megtudsz a dologról.

2010. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Megnéztem, de nem tudom eldönteni, hogy pattanás vagy sem. Olyan mint egy pattanás ami még nem fejlődött ki, és nincs még "közepe", kb fél centi-s kör.
2010. aug. 10. 21:56
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem véres a széklet, néztem, de nem. Semmi sem véres.
2010. aug. 10. 21:57
 5/19 anonim ***** válasza:
az aranyér nagyobb dudor mint egy pattanás és vissza tudod nyomni a lukadba. bocs, hogy így leírtam, de ez van. fürdés közben próbáld meg visszanyomni, ha sikerül, akkor aranyér és menj vele dokihoz.
2010. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
amik a google képek között vannak, azok nagyon durván, nem olyan, a lyuk az nekem "ép", mellette van.
2010. aug. 10. 21:58
 7/19 anonim ***** válasza:
ha nem a lyukadnál van, akkor az nem aranyér. pattanás lesz szerintem a leírtak alapján.
2010. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát nem rajta, vagy "belőlle jön ki" hanem úgy mentén.
2010. aug. 10. 22:03
 9/19 anonim ***** válasza:
nagy wc közben fáj és vérzik , akkor aranyér. Az alapján ahogy leírtad hogy néz ki, szerintem pattanás. De azért nézd meg holnap is tükörrel, ha pattanás, akkor hamar eltűnik, ha nem akkor nőni fog és fájdalmas lesz. Tudni fogod akkor már, hogy nem pattanás, és akkor mindenképp kezeltesd. Menj patikába, ott kapsz valami csodaszert.
2010. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy pattanás lesz. :S
2010. aug. 10. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!