Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt mostanában mandulam...

Kinek volt mostanában mandulaműtéte?

Figyelt kérdés

valószínűleg ki kell venni a mandulámat. Nagyon félek.

Mi a menete? Milyen hosszú? Fájdalmas?


2010. aug. 10. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hete volt. És életem legrosszabb hete következett. A nyelés nagyon fájt, enni is alig tudtam. De igazából napról napra jobb lett. Bár 3 napig csak néhány órát tudtam aludni, és kínok között tudtam inni. 4. nap kezdett igazán javulni. Vegyél Cataflam-V-t mert az nagyon sokat segít. Most 2 hetesen már csak a nyelvem mozgása fura,de már az is enyhült. Szal, bírj ki 3 napot és akkor már túléled.

A műtétről csak annyit, hogy engem ráraktak egy EKG-ra és a következő pillanatban már a szobában ébredeztem és nem tudok,nyelni meg beszélni, ennyi maradt meg:)

Jobbulást!

2010. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

CSAK ESSEK TÚL RAJTA...

2010. aug. 10. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Altatásban kérd, ha lehet.

Én helyiben kértem, de mivel 24 éves voltam, annyira csúnya és lenőtt volt a mandulám, hogy az utolsó sebhelyet így nem tudta rendesen elkötni a doktornő és 1 hét múlva vénás vérzést kaptam.Mentő, kórház, új műtét, ezúttal altatásban.

Amikor először felébredsz, nagyon furcsal lesz majd. Olyan fura zsibbadó érzést érzel és nekem az első korty tea az orromon jött ki. Igaz az, hogy újra meg kell tanulnod enni, meg inni. Nem a műtét fáj, hanem napokkal utána, amikor el kezd leválni a seb. Akkor tényleg én is 4 óránként,amikor elmúlt a Cataflan hatása pokoli fájdalomra ébredtem.Nagyon fájt a nyelés is.Beszélni is újra meg kell tanulni.Sok e és é meg i hangot nem tudsz majd kiejteni. Legalább 2 hét , míg be van az ember belső szája duzzadva és én nem éreztem az ízeket 1 hónapig. Illetve érzed, de olyan furcsán érzed.Azt tudom, hogy nagyon szenvedtem utána, de valakinek meg alig fáj utána és 1 hét múlva már kutya baja.

Ja , mivel nekem részem volt mindkét műtéti módban, az altatást jobban javaslom. Kapsz egy szurit és már le is húz az álom, majd felébredsz, utána pihegsz az ágyban és valószínűleg így nem is lesz véres a nyálad, mint a helyinél.

2010. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!