Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem hat rám a koffein?

Miért nem hat rám a koffein?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteget kell tanulnom, sokszor éjszakába nyúlóan, így reggel meg úgy egész nap hulla fáradt vagyok. Gondoltam, iszok kávét, de konkrétan semmi hatása nincs... szóval vettem Hellt, hátha az energiaital segít, de ugyanúgy semmi

.. miért van ez? Mit csináljak?



2020. okt. 7. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Aludni kéne, az hat, nem az ilyen szarok.
2020. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartósan túl keveset alszol, azon nem segít a koffein. Inkább aludj eleget, és a fennmaradó időbe zsúfold be a tanulást. Hatékonyabb leszel, lehet, hogy kevesebb idő alatt többet fogsz tudni megtanulni.
2020. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, mert szerinted ez úgy működik, hogyha elég sok kávét iszunk, akkor már majd aludni sem kell 2 hétig? A koffein a "később felhasználandó" energia felhasználását hozza előbbre, nem pedig a semmiből veszi ki. Pótolni ugyanúgy kell pihenéssel.

Tanulni éjszaka egyébként sem hatékony.

2020. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem úgy hiszem 😂 havonta egyszer van ilyen alkalom, nem minden nap. A kérdésem nem arra vonatkozik, hogy hogyan tanuljak (kitűnő vagyok) hanem arra, hogy miért nem érzek soha semmit kávé fogyasztása után 😅
2020. okt. 8. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!