Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beteges ha lány létemre...

Beteges ha lány létemre boncmester akarok lenni?

Figyelt kérdés

A videókat,képeket bírom és nem vagyok az az érzelgős típus ha ez előny.Élőben is megnéznék egy boncolást hogy biztos legyek a dolgomban. Viszont nő vagyok és ha mondom valakinek mi szeretnék lenni eléggé furcsán néznek rám...

17/L


2010. aug. 7. 18:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

A boncmester meg a patológus teljesen más.

Boncmester: OKJ-s képzés kell hozzá, gyakorlatilag csak felvágja a hullát és ennyi.

Patológus: Orvosi egyetem(6 év) + szakképzés(5 év). Persze van köze neki is a hullához, de inkább szövetmintát vesz, azokat elemzi stb. Pl. a méhnyakrákszűrés során vett keneteket is ő vizsgálja meg (úgy tudom).


Tulajdonképpen mi is szeretnél lenni? Amúgy egyiket sem tartom betegesnek. De azt nem értem, a boncmesterkedésben mi lehet a jó:) Ő tényleg csak darabol.

A patológia meg szerintem érdekes:) Bár elfogult vagyok, mert én is orvos leszek, ha minden igaz:D

2010. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Boncmester akarok lenni. A patológus se rossz, de túl hülye vagyok az orvosira,így marad a picit piszkosabb munka:)
2010. aug. 7. 19:57
 13/26 anonim ***** válasza:
És miért érdekel?:) Mi vonz benne?
2010. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

Lány létedre? Csináljunk csak egy nemiség vizsgálatot :)

Kicsit fura, hogy ez tetszik neked. Én már láttam boncolást, igaz, kórházban dolgozom. Nem szívesen nézem, számomra elég szívbemarkoló látvány. Főleg ha netán még ismerős volt az elhunyt. (Részemről nem is szeretném, ha engem boncolnának.) A boncmester munkájának egy része elég nehéz fizikai meló, ő mozgatja a testeket a hűtőből a boncasztalra és vissza, öltözteti-vetkőzteti-mosdatja. A hozzátartozókkal való kapcsolattartás lelkileg kimerítő. A test megnyitásakor pl. a bordák átvágása sem mindig könnyű feladat. Én úgy gondolom, hogy nem igazán nőnek való munka. Amennyire én tudom, nincs hiány végzett boncmesterekből (egyre kevesebb a boncolások száma), nálunk is végzett boncmester dolgozik beteghordóként, csak helyettesíteni tud.

Patológus orvosból viszont nagyon kevés van, célozd meg inkább azt a pályát :)

2010. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, bár szerintem a látvány közel se annyira vészes mint a szag, de egy pár alkalom után azt is meg lehet szokni. És ezt lányként mondom, saját tapasztalat :)
2010. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%

Férj a fiához:

- Édes fiacskám, ne válogass, nem pazarlunk. Mégis mit gondolsz, miből telik mindennap friss májra, tán anyád boncmesteri fizetéséből...?

2010. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó hozzászólónak:

nagyon nagy!


végzős orvostanhallgató

2010. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöm is nő és már 20 éve patológus. Azt mondta semmi baja sincs ha otthon kaját kell főznie, mármint belsőséget, kivéve a vesét, azt nem főz otthon.
2010. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%
szerintem elég visszataszító. Aki boncmester lesz- akár fiú, akár lány- biztos van valami pszihés problémája. orvostanhallató lányomtól tudom, hogy borzalmas és a körülmények is azok nem beszélve az ott dolgozók gondolkodásmódjáról.
2010. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Valakinek boncemesternek is kell lenni. És neki ehhez van kedve, ez akar lenni, tehát örüljünk, hogy valaki ezt a feladatot is el fogja végezni, nem kényszerből.
2010. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!