Egészségügyisek leírnátok hogy telik egy napotok?
Gyakorlaton "dolgozom", kb az összes kórház területén, mivel általános nővér technikusként fogok végezni.
Általában 5-6 órát töltök egy lebukott kórházban, emellett sulizom (szeptemberben majd újra) és nagyon rühellem az egészet.
Tele arrogáns majom ápolókkal (pontosabban, akik a suliban is tanítanak minket) és ott szúrnak beléd, ahol tudnak. Ha visszaszólsz, akkor megint csak rácsesztél. A többi rendes munkában álló ápolók javarészt jófejek és nem oltanak le, ha bénázol, de dúl rajtuk a feszültség és felelősség nyomasztó tehere.
A tanulók kapják a legundibb feladatokat, teljesen idegroncs lettem ettől az egésztől, különösen, hogy az egyik vezető nagyon pikkel rám és már görcsösen lépek be a sebészetre.
Ha lesz lehetőség, mindenképp az ambulatba fogok munkát keresni, mert az alap kórházi munka iszonyat kimerítő, tele tiszteletlen betegekkel. Ilyenkor még a bolti eladónak is jobb élete lehet ennél, ergo én már erre az élet fordulatra is felkészültem. Üdv.
Szia, 55 szakápoló vagyok fekvőbetegosztályon 12órás műszakban, nálam így néz ki egy nap nagyvonalakban:
osztályátadás-átvétel 06:45
lázalapokból és egyéb kezelési lapokból kiírom az aznapi főbb feladatokat, tájékozódom a betegeim állapotáról, betegségeikről szintén lázlapból, kórlapról, hogy aznap naprakész legyek
leveszem a véreket, vizeleteket, székleteket, ha sos labor van, vag yaz orvos kitalál valamit ami nem betervezett azt kíírom a speciális laborkérő alkalmazásban.
kiosztom a gyógyszereket, aki nem tudja bevenni összetöröm, szondán át vagy más módon juttatom be
beadom a reggeli injekciókat (rengeteg féle lehet)
Lemérem a testhőmérsékleteket
kiírom az osztályos anyagigénylést, gyógyszerigénylést, mivel én viszem az osztály én tudom miből mennyi fogy természetesen az osztályvezető ápolóval és gazdasági nővérrel együttműködve
lejelentem az új betegek étrendjét a dietetikára
időközben míg ezeket végzem millió egyszer megállítanak a dokik különböző kérésekkel, betegek panaszaikkal, rosszullétek, bepisilt, bekakilt, ágytálat kérek, kacsa űrítést kérek, jegelni szeretnék, tájékoztatást szeretnék, leüvölt, megaláz egy beteg vagy hozzátartozó stb- ezek az adhoc feladaok az egész napra vonatkoznak fogyamatosan kiabálnak ,,nővér!, NŐVÉREKE!,, csöng a nővérhívó egyszere 3-5 helyen, közben valaki elesett a folyosón stb, zsonglőrködve az idővel kell mindent pontos napirend szerint végezni, közben a mentő hozza az új betegeket, őket fogadni kell(később leírom), a távozókat távozatani, összepakolni ha nem tudnak, leltárfelvétel stb. de közben már osztani kell a reggelit.
tehát reggeliosztás, kenegetés, tea, tej szondatápszer elindítás, peg, pej táplálás(igen időigényes), etetés, itatás
alig végzünk ezzel, kezdődik a vizit, menni kell az orvossal, orvosokkal, van hogy egyszerre 3 orvos is el akar menni egy ápolóval vizitelni, de a 40 ágyas osztályon mindössze 2 nővér van, ők is nyakig el vannak úszva a munkával, nembaj ez nem idok az orvosnak a kérése parancs, megpróbáljuk a lehetetlent, vizit közben lopva néhány másodpercet míg az orvos a kedvenc könyveit beszéli meg a jattos betegével, a szomszéd ágyon fekvő combnyaktörött nénikét megitatom, mert a reggeliztetést az orvosok érkezése miatt félbe kellett hagyni, szegény nénit nem volt aki megitassa, mert nekünk az orvosnak kell a beteg hálóingjét tartani, nogy még véletlenűl sem érjen a beteghez, csak az előkészített hátbőrre finoman ráhelyezhesse a fonendoszkópját, majd utána 2 órán át áztassa alkoholban.
apropó vizit után közben, vérnyomásokat, pulzust, légzésszámot /ha szükséges) mérünk azt dokumentáljuk.
az időközben érkezett új betegek felvételét megkezdjük de már rágen ebédet kéne osztani így előbb az jön- ebédosztás, etetés, déli gyógyszerosztás... déli illetve időre beadandó injekciók beadása, inzulinozás, vércukormérések, ezek dokumentálása
de már 14:30 az új betegek türelmetlenek, fel vannak háborodva hogy senki sem foglalkozik velük, érthető a harag, de fizikai képtelenség lett volna
betegfelvétel: ekg készítés, vérnyomás,láz, pulzusmérés, sz.esetén vércukormérés, anamnézisfelvétel teljes kikérdezés, papírok aláírása, tájékozatás mindenről ápolási terv készítése betegenként egy fél a4 lap kézzel történő megírása, fájdalomlap, decubituslap, napi ápolási lap, covid lap, kezelőlap, észlelőlap megfejelése megírása. ezeket minden nap vezetni kell (egy 40 ágyas osztály esetében mint amilyen a mi részlegünk ez önmagában egy embert kívánna de nincs)
pelenkázás, kaéterezés, azok ürítése, délutáni vizitek, sürgős laborok
összefoglaloan irom infutókötés, reggeltől estig folyamatosan
vacsiosztás etetés, gyógysz,osztás
nem írtam le mindent de nagyvonalakban ennyi
Uhh, köszi mindkettőtöknek ezt a tartalmas valaszt.
#1 rengeteg kitartast neked, goromba emberekkel ne foglalkozz, remelem sikerül amit szeretnél:)
#2 azta. 1 hétig voltam korhazba és ebből semmit sem erzekeltem..(gyerekosztaly)
A nővérek tök nyugodtak, a nővérhívót 1 héten belül kb 4x hallottam de azt is csak csecsemőkhöz.
Tényleg egész nap csak beszélgetnek a pihenőszobába, nevetgeltek, telefonoztak, ételosztás, vizitek, és kisebb (vérnyomás stb) vizsgalatokon kívül nem vettem észre semmi rohanást.
Az orvosok is tok nyugodtan vizitelnek, elbeszelgetnek a hobbimrol(?) stb:3. Pedig amúgy forgalmas és népszerű kórház. Szóval nekik arany életük van ezek szerint..
Hát neked pedig ezernyi kitartást, erőt és sok sikert ilyen pörgős körülmények között:)
És tényleg volt, hogy reggeli vizit után (11 korul) utánna este 6-ig be sem jöttek. És nem azért mert annyira el voltak foglalva, hanem mert jót beszélgettek.(tudom mert kimentünk egy parszor a varoba csak úgy kiülni és semmi forgalom nem volt és az ajtonk is nyitva volt mindent hallottunk)
Aztán volt a másik, akik egész délután járkáltak be hozzánk(csak átlagos minden rendben ellenőrzéssel) de aztán egész éjjel nem.
Szóval nem annyira értem, mert volt hogy este 8-tol reggel 7-ig be sem jött senki, ami nekem azért fura mert 11 óra alatt bármi történhet egy beteg gyerekkel a kórházban. És teljesen felügyelet nélkül voltunk.
De persze ez akármi miatt lehetett, de egy pár óránként lehet benezhettek volna. (Egyébként délelőtt, amikor tanulók voltak, kb minden fél órában bejöttek elleno
ellenorizni, de mivel ők hazamentek és jött a váltás, akik voltak az “idősebb” korosztály (szóval nem tanulók) na ők egyáltalán nem figyeltek ránk esténként)*
Bocsi lemaradt a vége
2-es vagyok, először is a kérdezőnek válaszolnám, hogy felnőtt ápoló vagyok belgyógyászati profilú osztályon, a gyermekgyógyászatot csak a tankönyvből ismerem, nem rendelkezem tapasztalattal a gyerekosztály működését illetően, a leírtak alapján, a kollégáim igazán szerencsés helyzetben vannak, de sajnos ezzel vissza is élnek, nem figyelmesek, ez szomorú.
tisztelt leendő kollega :) az általam említett orvosok jórésze főorvos 2,3,4 szakvizsgával már a 70s-80s évek óta, más környezetben szocializáódtak, szakmailag is, mindanyian rendelkeznek saját orvosirnokkal és adminisztrátorral(nem hajlandóak az EMMA szoftvert, EESZT-t és társait megtanulni), 3 méterrel járnak a halandók felett, többségüknek a beteg egy nyűg, ez tény. de nem általánosítok, a fiatalabb orvoskollégáik már teljesen más szemléletet képviselnek kivéve a fent említett dokik gyerekeit. Lehet elfogult vagyok, de ezt látom, a főváros egyik legnagyobb kórházában.
Gyermekágyas osztály (integrált, vagyis nincs külön személyzet az újszülöttekhez).
7.10-8.00 osztályátvétel az elektronikus dokumentáció alapján. Délelőttös műszakban mindenkinek van általában 4 páciense (+ a hozzájuk tartozó baba), ezekről a dokumentációt átolvasni, kiírni kivel mi van, mik a feladatok aznapra, gyógyszerek, vizsgálatok...
Ezután reggeli ellenőzések (vérnyomás, pulzus, hőmérséklet, szülés utáni spec.vizsgálatok), vérvételek, napi program megbeszélése a páciensekkel.
9.00- babavizit a dokumentáció alapján, mindenkinek csak a hozzá tartozó babákat kell ismerni
10.00-11.00 hazamenők intézése (dokumentáció, kontroll, papírok kiadása)
Közben orvosi vizit a saját páciendekkel a kórteremben.
Délelött még szoptatásnál segítés, babaápolási feladatok, pelenkázás megtanítása. Újszülötteknél kontrollvizsgálatok akinél elő van írva.
Valamikor délelőtt 15 perc reggeli szünet és 11.00 és 14.00 között 30 perc ebédszünet.
Ebéd után előző délutáni császármetszésen átesett anyák mobilizálása, katéter eltávolítás, infúzió eltávolítás, ágyneműcsere.
Délután érkeznek az aznapra tervezett kívánság-császármetszések a műtét után. Náluk paraméterek ellenőrzése, szoptatás, infúziók, gyógyszerek beadása.
A spontán szülések utáni teendők a nap folyamán bármikor lehetnek.
Dokumentáció folyamatosan, amint van 2 perc szabadidő és szabad laptop, minden elektronikusan megy, 14.00ig érdemes elkészülni, ekkor jön a következő műszak és elkezdik olvasni a saját pácienseket.
Közben ha a saját páciens csenget, menni kell megnézni mit szeretne.
Gyógyszerek kikészítése a saját pácienseknek a következő 24 órára is a reggelesek feladata.
14.45 összegyűlnek az ott lévő dolgozók, délelőttösök, délutánosok, az osztályvezető nővér vagy a helyettese elmondja ha van vmi új infó, megkérdezi minden oké e, kell-e segitseg vkinek.
15.00 osztályátadás, amit nem sikerült még dokumentálni, azt szóban átadjuk.
15.00-15.54 dokumentáció kiegészitése, elszámolás páciensenként idővel és anyagokkal a megfelelő programok segitségével.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!