Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkaphattam a koronavírust?

Elkaphattam a koronavírust?

Figyelt kérdés

Ma jött egy csomagom. Semmit se kellett aláírnom, neten fizettem, csak átadta a futár, aztán ment is, mondhatni kartávolságon kívül volt. Már több, mint egy hónapja nem érintkeztem senkivel a családtagjaimon kívül, de ők kijárnak, pl. apósom sok emberrel érintkezik naponta, pénzzel is, és nem visel se kesztyűt, se maszkot, de még csak kezet se mos túl gyakran. Elkaphattam ezt az izét a futártól? Csak 46 kg vagyok, alig eszem, sajnos pszichés problémáim vannak a kajával. A mi településünkön nincs regisztrált beteg, de a futár nyilván nem itt vette fel a csomagot, hanem valamelyik közeli városból hozta, meg merem kockáztatni, hogy Budapestről. Van okom félni?


26L



2020. máj. 11. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég kevés rá az esélye, hogy pont a futár fertőzzön le. Illetve kesztyűben át veszed, félre rakod a csomagot vársz 1 napot akkor 99% h nem fertőz a csomag se kb
2020. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azonnal kezet mostam utána, a dobozt pedig kidobtam, amivel érintkezett, azt meg lefertőtlenítettem. De ugye levegőben is terjed(het). Azért félek. Maszk sem volt sem rajtam, sem rajta. Talán nem kellene aggódnom, vègülis apósom tényleg rengeteg emberrel talàlkozik, már hazahozta volna.
2020. máj. 12. 00:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a vírus, ami rá volt tapadva a dobozra csak úgy nem szállt el magától róla.Szóval nagyon minimális esély van arra ,hogy így kapd el.Amit tehetsz, hogy ha legközelebb így vásárolsz, hogy 7 napra karanténba teszed azt amit rendeltél(már ha olyan hogy ezt megteheted vele).Én minden csomaggal ezt csináltam, kivéve a lányom csúszdáját, azt meg lefertőtlenítettem alkatrészenként összeszerelés közben.
2020. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Inkább attól félek, hogy a futár lehetett fertőzött (Trans-O-Flexes volt, azt hiszem), és kilégzésnél juthatott a levegőbe, én meg belélegeztem.
2020. máj. 12. 00:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aposodtol ugyanúgy elkaphatod. Azon nem izgulsz?
2020. máj. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyam....
2020. máj. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden bizonnyal elkaphattad. Rettegj! Ne érj semmihez, levegőt se vegyél! Fúú...
2020. máj. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alatt az 1 perc alatt, amíg átvetted a futártól nem kaptál el semmit, ne aggódj, a távolság is megvolt, a dobozt kidobtad, alaposan kezet mostál.
2020. máj. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!