Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan hat a kemoterápia az...

Hogyan hat a kemoterápia az ízlelésre?

Figyelt kérdés

A két és fél éves lányom kemoterápiás kezelést kap, nem akar enni, mert azt mondja mindennek furcsa íze van, de azt nem tudja elmondani, hogy milyen, és hogy lehetne jobbá tenni. Betegségtudata még nincs, ezért hiába mondom, hogy egyen mert beteg lesz!

A neten nem nagyon találok róla semmit. Olyanok jelentkezését várom, akik el tudják mondani miként változott az ízlelésük a terápia alatt, és miként tudtak javítani rajta.


2008. nov. 20. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szegény nagypapám , mikor kapta kemót, a kórházban ráírták a kórlapjára, hogy vegetáriánus, mert egyszerűen nem bírta megenni a húst. Úgy egyátalán a húskészítményeket. Semmi felvágottat semmit aminek köze volt a húshoz. És nem szerette a sós ételeket sem. Sok befőttet evett, néha lekvárt, tejbegrízt, mert az édeset kívánta. A kórházban azt mondták, hogy ez mellékhatás, és nem lehet javítani rajta. Ajánlották a Flavin cseppeket, meg a Béres cseppet, mert abban B vitamin van, az pedig állítólag étvágyat csinál.
2008. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apukám is igy volt. Nem birt enni és szegény anyukámat szidta mindig, h nem tud már főzni. Aztán rákapott a müzli szeletekre és a kinder tejszeletre. Azokat evett meg túró rudit és joghurtot. Ilyeneket kivánt. Mást egyszerűen nem birt megenni. Le is fogyott nagyon. De amikor a kezelésnek vége lett, akkor meg szó szerint értsd, hogy éjjel-nappal evett. Még éjjel 2-3-kor is felkelt és kiment a konyhába és ette a pörköltet mert éhes volt. De két evés között is mindig evett valami nasit. Igy meg szépen visszahizott.

Ez egy ilyen betegség sajnos. Valóban a kemo mellékhatása.

2008. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Apum alig evett, de az a kevés is édesség volt, vagy éjszakai időben. Ő ízében nem panaszolta az ételt, csak nem esett jól neki, még étvágyjavító és béres csepp mellett sem. Nektek sok sikert és kitartást kívánok a gyógyuláshoz!
2008. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


A B vitamintól el vagyunk tiltva, mert a sejtnövekedésgátlók hatását lerontja, egyedül a C vitamin amit engednek szedni.

Étvágya lenne a kicsinek, de mindent csak megkóstol, és leteszi, hogy nem ízlik.

2008. nov. 20. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a Béres cseppben nincs vitamin (így B se), csak ásványi anyag. És C-vitaminnal együtt kell szedni. Amúgy meg étvágyjavító hatású, és kemó mellett ajánlják a használatát. Ráadásul a gyerek is megissza, mert bele lehet csempészni innivalóba. Én a 2 éves lányomnak immunerősítő céllal adom, és mellé Cebion cseppet (C vit. folyékony formában). Én nagyon ajánlanám, de azért kérdezz rá a dokitól.
2008. nov. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz, de mint fentebb írtam étvágya van, de nem ízlik neki semmi. Ha még ezen felül étvágyjavítót adok neki, csak azt érem el, hogy jobban szenved.
2008. nov. 23. 08:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Kemó után én mindig ilyen hülye "vegyszeres" szájízt éreztem, és talán a gyermeked is valami hasonlót érezhet, azért nem ízlik neki az étel.

Ami sokkal inkább megviselt az az, hogy az izzadságomban is ugyanezt éreztem, és folyton azt gondoltam, hogy büdös vagyok, az hagyján, de vegyszerektől bűzlöm. Aztán izzadásgátlót kezdtem használni, abból is a természetes fajtát (B ionsen kis kövecskéi, d m-ben kapható), az teljesen elnyomta a testszagot, és így kevésbé figyeltem az ízérzékelésre is, jobb lett az étvágyam, meg persze az önbizalmam is.

Tudom fura, de talán összefügghet.

2012. szept. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!