Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosoknak érdekében áll...

Az orvosoknak érdekében áll egyes gyógyszerek felírása?

Figyelt kérdés

A múltkor pl. enyhe pikkelysömörre felírta a szokásos kenőcsöt. Aztán megkérdezte, hogy szokott-e viszketni. Azt mondtam, hogy igen, néha (nyilván csak akkor, ha vannak külső tüneteim, amik a kenőcstől elmúlnak). Ez nekem kb. 2500 Ft-omba került, a tüneteim ugyanis egy hét alatt elmúltak, és a pluszban felírt kapszulákat egyszer sem kellett bevennem. Most ott porosodnak a polcon, ki sem bontottam a dobozt.

Amikor megfázom, akkor is rám sóznak 3-4 különböző gyógyszert, amik persze nem olcsók.


2010. júl. 22. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Van akinek érdekében áll. A gyógyszercégektől csordulhat-cseppenhet néha valami. Persze nem hiszem, hogy minden orvos azért írja fel a gyógyszert. De van egy réteg, amelyik sajna igen.

Én védem az egészségem, és csak akkor eszem meg a doki gyógyszerét, ha úgy ítélem meg, hogy komolyabb a baj. Megfázás? C vitamin, fokhagyma, forró tea. Ha nagyon belázasodok, akkor max lázcsillapító, de elöbb azt is megpróbálom hűtőfürdővel, meg még egy kis C vitaminnal. Persze nem a Neröhögtessetekmár 60 mg-ossal.

Egy csomó minden kezelhető és MEGELŐZHETŐ lenne gyógyszer nélkül is.

2010. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Persze.Gyógyszercégektől kapnak ilyen-olyan juttatást,nyaralást és pénzt,ha minél többször felírják az adott cég által forgalmazott gyógyszert.A párom orvos.
2010. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Igen érdekében áll nem is kisit.Itt most majd leszedik a fejemet egyes orvostanhallgatók de nekem akkor is ez a véleményem és sajnos saját tapasztalatom.A tünetek elnyomása ez a módszer.Holott meg kellene keresni az okot! ami a tünetet okozza ezután nem jönne elő többé a tünet sem.
2010. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Második vagyok.

De ok nélkül sose ír fel gyógyszert akkor se,ha "jól jönne" neki a plusz pont!

2010. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos igen. Főleg olyan esetben, ha az orvos társ egy egy ezzel foglalkozó társaságban. Én ezt tapasztaltam, de nem akarok egy orvost sem megbántani, mert tudom, hogy ma itthon nem egy álom orvosként dolgozni!
2010. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1 Igen vannak esetek amikor gyógyszercégtől promót kap

2. Minek váltasz ki mindent azonnal amit felírnak? Én sosem váltottam ki feleslegesen gyógyszert.

2010. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
De hülye is az orvos, amikor felír egy gyógyszert, nyilván azért írja fel, mert nem akarja, hogy hasson, csak azért, hogy felirjon valamit... De hülye gondolkodásotok van, ne is haragudjatok. Igaz, van, amikor az orvos szerződésben áll bizonyos gyógyszercégekkel, és annak a gyógyszercégnek a készítményét írja fel, más gyógyszercég készítménye helyett. De! Ez nem azt jelenti, hogy csak azért felír valami szart, hogy neki bevétele legyen. Gondolkozzatok már! Ha nem tetszik a gyógyszer ára, meg lehet kérni a patikust, hogy ugyanazzal a hatóanyaggal olcsóbbat adjon ki. Komolyabb baktériumfertőzésre igyál csak C-vitamint, az fog használni, nem az antibiotikum, igazad van... A vírusra tényleg baromság az antibiotikum bevétele, oda kellenek a vitaminok, meg max lázcsillapító. Nagyon rossz hozzáállás, az, hogy nem bízol az orvosban, gyógyszer helyett majd mást veszel be. Remélem a gyerekeddel is ezt fogod csinálni... Veszélyes dolog ez!
2010. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Általában nem, főleg a TB-orvos. Magánorvos nagyobb eséllyel van szerződésben gyógyszercéggel, de ez sem olyan gyakori. Szerencsére még nincs itt Amerika.
2010. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát ha szerződése van vmi gyógyszercéggel, akkor lehet.

De én úgy tudom, hogy pl. a háziorvosnak meg van szabva, hogy egy hónapban mennyi gyógyszert írhat fel. És ha túllépi, akkor bizony fizetnie kell. Ezét sokszor nem receptete adnak, hanem vény nélkül kapható gyógyszereket vetetnek a beteggel.

2010. júl. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy nem írnak fel ok nélkül gyógyszert!!Pont azért,hogy a mellékhatásoktól tényleg legyen bajod!És ha jól csinálják akkor gyógyíthatatlan beteg leszel,ezzel állandó gyógyszer szedő! Példának itt vagyok én,király az élet.:(
2010. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!