Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a közeli rokonságból már...

Ha a közeli rokonságból már két személy halt meg agyértágulat miatt, illetve egy harmadiknál is felfedezték, akkor nekem is lehet később ilyen problémám?

Figyelt kérdés
És hogy lehet megelőzni, ezt? (A nagyapám és az édesapám halt meg e miatt a betegség miatt már...)
2010. júl. 22. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ezek az aneurizmák öröklődhetnek, így ha többeknek volt a családban bizony érdemes utána nézned. szerintem a háziorvos elintéz egy koponya CT-t.
2010. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is megér egy koponya-CT-t.


végzős orvostanhallgató

2010. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És akkor ez már fiatalabb korban is jelentkezhet? Nagynénémnek csak most vették észre, pedig pár éve szintén volt CT-n...
2010. júl. 22. 09:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Jelentkezhet fiataloknál is. De inkább a középkorra jellemző. Az érfal körülírt gyengesége hajlamosít a tágulat kialakulására. Panaszmentesség esetén, szűrő jelleggel, nem végeznek CT-t /sehol a világon/.

Fiatal nőknél, fogamzásgátló szedése esetén nagy a rizikó.

Gyakori fejfájások,központi idegrendszeri tünetek esetén kell erre gondolni.

Azért nyugi. Ne áld bele magadat, hogy veled is előfordulhat.

2010. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!