Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek májat kell...

Ha valakinek májat kell cserélni, akkor ahoz élő ember lehet donor? Ha igen, akkor mik a feltételei?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Szükséges bizonyos molekuláris egyezés a két személy között, illetve tudomásom szerint jogilag az is feltétel, hogy rokonok (vagy házastársak) között és kizárólag pénzbeli ellentételezés nélkül történhet a donáció.
2010. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az azonos vércsoport is feltétel.
2010. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ha nem rokon, hanem mondjuk barát az illető, akkor nem is lehet?


köszönöm az eddigieket.

2010. júl. 20. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Fene tudja. A logika azt súgná, hogy ha emberéletről van szó, és az a barát jó szívvel adná minden hátsó szándék (pénz) nélkül, akkor miért ne. Szerintem egyedi elbírálás alapján lehet, hogy megoldható, de kérdezz jogászt vagy a kezelőorvost.
2010. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Ez érdekes kérdés:) Én mindig azt hittem, hogy májat csak halott emberből lehet kiszedni (mert ugye máj nélkül nem lehet élni, és páratlan szerv, nem úgy, mint a vese). De most utánanéztem, mert nem akartam hülyeséget írni.


Ezt találtam:

"A májműködés megszűnése után (májelégtelenség) a májátültetés jelenti az egyetlen túlélési esélyt. Egész máj csak halottból származhat, de élő donor is felajánlhatja mája egy részét. A szerv 8-15 óráig, esetenként 24 óráig tárolható."


Forrás: [link]


Szerintem ha rákeresel a májtranszplantációra, akkor biztos találsz infót arról is, hogy miknek kell egyezniük.

2010. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hkt78 ***** válasza:

A vércsoportnak kell egyezznie és csak a má

jad egy részét ültetik át. A többit, pedig az orvos aki a barátod kezeli elmondja abban biztos lehetsz.

2010. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Élő donor lehet genetikai és nem genetikai rokon, például házastárs. Ha nem genetikai rokonok, akkor egy Etikai Bizottság előtt is meg kell jelenni.
2010. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!