Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Holnap megyek Bel. I-re, mert...

Holnap megyek Bel. I-re, mert műtétem lesz jövőhéten. Előtte reggelizhetek? Hogy vizsgálnak majd ki?

Figyelt kérdés

és még van egy plusz kérdésem ami nem a fenti kérdéshez tartozik:

Ha a műtő orvos nem küld el aneszteziológushoz,akkor nem is altatással lesz a műtét?(kb 3 órás lesz)


2010. júl. 20. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudom mit vizsgál rajtad, azt tudom h műtét előtt egy vagy fél nappal tilos enni, főleg az ilyeneknél, mert nekem annak idjeén aztmondta az orvosom h "megfulladsz a ssaját hányásodba" :D


nem tudom, mit műtenek nálad?

régen engem sem küldtek altatóorvoshoz, mégis altattak!

2010. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jogszabály szerint az altatásra kerülő betegeket látnia kell aneszteziológusnak (ha nem küldenek el hozzá, valószínűleg konzílium formájában fog rádnézni, mikor a kórházban műtétre vársz). Tudomásom szerint felnőtt ember könnyű szilárd táplálékot legalább 6 órával, tejet 4 órával, kevés vizet/teát 2 órával fogyaszthat műtét előtt (az az egy korty, amivel beveszed a altatás előtt a nyugtatódat/Diclacodat, az nem gond). Ha műtét előtti kivizsgálásod lesz, akkor ne reggelizz előtte, mert vércukrot is néznek, és azt zavarhatja (ha olyan speciális műtét lesz, akkor mást is zavarhat, de minthogy nem említetted a műtét típusát, ezt nem tudhatom).
2010. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Rosszul tehettem fel a kérdést mert arra vagyok kíváncsi,hogy holnap reggelizhetek-e?Belgyógyászatra megyek.Még sohasem voltam,így nemtudom h ehetek-e.


Mellfelvarrásom lesz,mivel gerinc fájdalmaim vannak a melleim miatt.

2010. júl. 20. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vigyél magaddal kaját, és ha ott azt mondják, hogy lehet enni, akkor bekapsz pár falatot.
2010. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni,hogy vérvételen már voltam,azt nem fognak venni.

Am azt tudja valaki,hogy mit fognak nézni?

2010. júl. 20. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Műtét előtt rutinból kell: vércsoport és ellenanyagszűrés, labor (Na, Ka, vércukor, kreatinin, karbamid, májfukció), EKG, mellkasröntgen, plusz ha valamilyen spec. betegséged van, akkor egyéb vizsgálatok (pl. pajzsmirigybetegeknél TSH)
2010. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor ez szerintem EKG lesz
2010. júl. 20. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!