Miért baj az ha valaki csak keveset eszik?
Mióta az eszemet tudom sosem ettem egyszerre sokat. Kiskoromban mindig inkább többször szedtek keveset minthogy egy halmozott tálat elém rakjanak és meg kelljen ennem (vagy esetleg kidobják a maradékot).
Ha étteremben eszem általában a felénél, háromnegyedénél érzem, hogy tele vagyok. Ha megeszem akkor rosszul leszek, ha nem akkor akikkel eszem megjegyzik, hogy kárba veszik az étel. A legtöbb ember sajnos ilyen. Eddig bárkinél voltam vendégségben ha nem ettem egy jókora adagot, akkor megjegyzéseket kaptam, hogy miért csak madárnyi adagokat eszem, miért vagyok finnyás, válogatós vagy miért nem megyek kivizsgálásra mert ez nem normális. Legrosszabbul a párom anyjának a megnyilvánulása esett, ugyanis jókora adagokat tesz mindig elém, de sosem tudom megenni, ekkor jön hogy válogatós vagyok. Pedig csak jól lakom a felétől annak amitől mások.
Nem értem hogy miért baj ha valaki kevesebbet eszik és nem tömi magát? Nekem pl. az evés nem jelent hobbit mint másoknak, általában akkor eszem amikor éhes vagyok.
Ez nem válogatás kérdése.
Főleg gyermek korban működnek azok a receptorok, amik az evés mennyiségét szabályozzák. Egy gyerek akár 2 kanálnyi levest is meghagy a tányér aljában, mert elég volt neki. Mire a felnőttek azt mondják neki, hogy nem igaz hogy azt a kicsit nem tudod megenni.
Ugye ismerős a helyzet? Vagy amikor a nagymama tele akarja tömni az unokát. Nálad még hibátlanul működnek ezek a receptorok.
Ne egyél többet mint ami jól esik, és mondd el a leendő anyósodnak, hogy ízlik a főztje, de egyszerűen nem tudsz többet enni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!