Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell megvárni amíg a...

Miért kell megvárni amíg a naptej felszívódik?

Figyelt kérdés
A bőr felületére kenve nem szűri az UV sugarakat, csakha beszívódik a bőrbe?
2010. júl. 19. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert ha úgy mész vízbe, hogy nem szívódott be, lemossa a víz. Gondolkodj néha.
2010. júl. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem minden naptej vízhatlan, és nem mindenki megy vízbe, akkor azt írnák rá, ha vízbe mész, akkor várj 20 percet! Ha nem tudod a választ akkor ne írj semmit, jó! Orvosok is azt mondják 20 perccel mielőtt napra megyünk kenjük be magunkat, de miért?
2010. júl. 20. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert ha nedvesen fekszel a homokba, akkor rádtapad, és hülyén nézel ki tőle. És milyen orvosok mondják eztet? A Magyar orvostársadalom ajánlásával?
2010. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Azt állitják, hogy a fényvédö anygoknak idöre van szükségük hogy felszivódjanak a börbe es kifejtsék védö hatásukat.

Sokan vitatják , hogy egyĺltalában vednek.

Egyes kutató azt állitják ,hogy csak a sugár kellemetlen hatásait csökkenti és nem a sugár káros hatását.

Ebben sjnos lehet valami.A minimum 15-20 as faktort kell használni.

2010. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a felszívódáshoz idő kell, csak azt nem értem, hogy miért kell felszívódjon! A felületen szétkenve nem kezdi meg a védelmet, csak ha már a bőr alatt van? Én azt gondolnám minél kinnebb van, annál jobban véd, ha már számít hogy a bőr alatt vagy fölött van.
2010. dec. 12. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!