Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csajok! Mikor szoktatok napozni?

Csajok! Mikor szoktatok napozni?

Figyelt kérdés
Hány órakor? És mennyi ideig? :D
2010. júl. 15. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Pontosan azért megyek ki késő du, mert akkor még bőven lehet napozni, de már jóval kevésbé károsabb a napsugárzás - akkor naptej nélkül is (leégés nélkül) barnulok. A híres naptej se nyújt 100%-os védelmet, nem mellesleg UV riadó van heh.

Így legalább a minimális módon mérgezem a bőröm ilyen kenceficékkel.

Jah és a naptej inkább arra van, hogy amikor egész nap kint vagy, akkor használd (strand/kerti munka, építkezés stb). Nem fogja neked jótékonyan megszűrni a sugarakat, hogy barnulj...ha kifut a kapacitása, akkor a lehető legerősebb sugárzás károsítja a bőrödet!

2010. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti:

Eszednél vagy?A naptej a napozáshoz van,mint a neve is jelzi.Napozás előtt be kell kenni vele az egész testet és ha sokáig vagy levegőn ismételni kell,mert leizzadjuk vagy a vízben leázik (nekem legalábbis akármilyen vízálló a naptej leázik,mert sokáig vagyok a vízbe).A naptej véd a leégéstől és az UV sugarak ellen,persze csak ha megfelelő faktorszámú naptejet használunk.


Nem biztos,hogy a legjobb megoldást választom,sőt valószínű,hogy nem.Én most 10-es naptejet használok,ez azoknak van akik már lebarnultak és sokat barnultam,ahhoz képest,hogy milyen világos bőröm volt:)


Én féltem a bőrömet,ezért 10 és 15-16 óra között semmiképp nem napozok.Sőt,ilyenkor inkább megpróbálok itthon lenni,csak akkor megyek el,ha muszáj.


Ha fehér a bőröd én úgy csinálnám a helyedben,hogy bekenekednék naptejjel és 9-10 óra között kifeküdnék fél órára.Ha nem égsz le,délután 4 óra után ismét kifeküdhetsz egy fél órára.Ne egy nap alatt akarj lebarnulni,a lényeg a fokozatosság:)

15/L

2010. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Oké, nem vitatkozok többet. Nézzétek meg a biológia könyvetekben, hogy mi is pontosan a barnulás folyamata:D Azt sose mondtam, hogy nem használok naptejet (meg hogy sose használjatok), de csak nagy kiránduláskor/úszáskor az arcomra stb. Tehát ésszel. Barnulni meg saját magadtól is barnulhatsz (fokozatosan -az tovább megmarad), mint ahogy mondtam: késő du, amikor már jóval kevésbé erős a sugárzás. Egyáltalán nem égsz le. (Bár én személyesen inkább du. 5 után szoktam kimenni a kertbe, elég meleg van amúgy is)
2010. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

10:35-ös. :)

Köszii.. nem vagyok hófehér.. a felsőtestem viszonylag barna a lábbammal nem vagyok megelégedve :S nagyon fehér..

2010. júl. 15. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!