Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában sokat edzettem...

Mostanában sokat edzettem (bicikli, aerobik, futás) és már nagyon fáj a térdem. Mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Már régebben is volt ilyen problémám.Mit tudok vele csinálni?Be van gyulladva vagy csak túlterhelt?

Nem vagyok túlsúlyos, 15 éves lány vagyok.


2010. júl. 11. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Azonnal hagyd abba az edzést, és amíg teljesen el nem múlik a térdfájásod, csak sétálgassál, vagy végezz térdkímélő tornát. Utána pedig óvatosan kezdd újra, és ha megint előjön, menjél sportorvoshoz. A térd nehezen regenerálódik, és nagyon könnyű életre szóló sérülést szerezni.
2010. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: milyen cipőben futsz? Ha nem direkt aszfaltos futócipő aszfalton, vagy terepcipő terepen, vagy öreg a cipő, és rossz a csillapítása, az is okozhatja. A "sportcipő" nevű készítményekben ne fussál! (Első)
2010. júl. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
futócipőben vagy itthon gépen csak zokniban
2010. júl. 11. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:
A futócipő is elöregszik egy idő után, 1000-1500 km után megszűnik a csillapítása, és akkor nem szabad tovább futni benne. Ha nincs semmi látható oka, és többször kiújul a fájdalom, akkor viszont sportorvoshoz kéne menni.
2010. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!