Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor mulik el a székrekedés?...

Mikor mulik el a székrekedés? Savanyuság jó rá?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 18:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Értem és nekem ez az 1 kérdésem
2010. jún. 26. 19:11
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

Kb 10-15 választ kaptál tegnap is, mit vársz még???

Azóta nem emelted fel a kis p*csádat, és nem vettél még hashajtót se???

Akkor mit vársz?? Hogy mi majd meggyógyítunk??

2010. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
1. anyáddal beszélj igy 2. nem fogok mindenre hashajtót szedni
2010. jún. 26. 19:12
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

RENGETEG választ kaptál tegnap is! Érted? Hogy mit egyél, igyál!

És igen te voltál az! Ugyanilyen 12 éves szintjén írtál, és ott is olaszba mész, és megkérdezted, hogy menj-e...

Muszáj hülyének nézni? Bár itt te vagy a hülye...


Tipikus korombeli csicska gyerek vagy...

2010. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
anyukád a csicska szánalmas vagy ember nem vetted még magadat észre, ?
2010. jún. 26. 19:15
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Fájhat bizony.

De az sem egészséges, ha csak úgy pang a széklet a belekben.

Vagyél darált lenmagot, azt egy pohár yoghurtba keverd bele (2 evőkanál), hagyd állni 10 percig, és edd meg. Jó íze van, utána igyál egy pohár vizet.

Másnapra garantált a széklet, de ez nem hashajtó és nem görcsöltet, csupán mozgásra serkenti a beleket.

Ha sok fehér pékárut eszel, esetleg hashajtózol, a belek nem mozognak maguktól (eredetileg "tolják" magukban a kaját, ez a perisztaltika) mert nincs ami ingerelje a bélfalakat hogy mozogjanak. A rostokat tartalmazó étel (a teljes kiőrlésű dolgok,) tartalmaz ilyen "ingerlő" anyagot, egész pontosan a gabona héját, amit hozzáőrölnek a maghoz.

A rost felveszi a vizet, ezáltal ad egy olyan mennyiséget is a székletnek, hogy azt a bélfalban levő érzékelők már észleljék. Sok rost nem is emészthető, vagyis úgy jön ki ahogy bement, csupán ballasztanyag szerepe van, vagyis viszi magával a többi salakanyagot,és ez így a jó, de ehhez meg kell inni naponta egy darab másfél literes ásványvizet is.

A fekete tea ("garzon", "kínai" és hasonlók) és a csokoládé hasfogó,azokat ha lehet kerüld.

Rost van a zöldségekben is, de másféle mint a gabonában (attól függetlenül az is jó.)

Jót tehet még a bélmasszázs: hanyatt fekszel az ágyon, felhúzod a lábaidat, talpakra lehet támaszkodni.Ekkor a hasi rész ellazul, és finoman át lehet masszírozni. Lehet,hogy itt-ott fájdalmas lesz, azért kell finoman:)

Érdemes csinálni pár felülést is, az szintén elősegíti a belek mozgását.

Végszükség esetén Steinberger aszaltszilva-lé, egy deci éhgyomorra, fél órán belül van hatása (de hosszú távon a fent leírtak az egészséges megoldás.)

2010. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem te vagy a szánalmas, képtelen vagy felfogni a dolgokat :D

De hát szenvedj még, engem hol érdekel, hogy neked beszorult a seggedbe a cucc?:D Nyugodtan szenvedj, remélem aranyered is lesz, ha már képtelen vagy felemelni a hájas lusta seggedet, hogy elmenj gyógyszertárba! Vagy hogy vegyél 1 rostos üdítőt...


15/L ;)

2010. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

Nééézd csak okoskám, mit találtam neked!

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2010. jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

rostos üdítőtől nem fog rendbe jönni...

nagyon kevés rost van bennük, és tele vannak cukorral.

azért elárulnátok, hogy hogyan tudjátok beazonosítani itt egymást?:) csak kíváncsi vagyok:)

2010. jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Olvasd el a kérdést, amit belinkeltem. ;) Csak az nem veszi észre, aki hlye :D
2010. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!