Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt körömre tippek?

Benőtt körömre tippek?

Figyelt kérdés
1 éve kezdődött nagyjából, benőtt a körmöm gennyedzett, vadhús nőtt nagyon szemvedtem. Elmentünk sebészhez aki kivágta, rá egy hétre begyulladt a másik oldal. Amikor azt is kivágták akkor kezdett el visszanőni az amit először kivágtak... A két vágást màs orvosnál csináltuk, remélve hogy jobban sikerül. Ezek után voltunk pedikűrösnél, bőrgyógyásznál, de semmi nem használt. Egy harmadik orvost találtunk akit nagyon ajánlottak és ő leszedte az egész körmömet, de azt mondta hogy ez sem garantált megoldás mert van akinek hajlamossága van rá. Azt mondta fél év múlva fog annyira visszanőni a köröm hogy talàn újra begyullad. Most telt le a fél éc és itt állok tanácstalanul egy begyulladt körömmel, mert már semmi ötletünk nincs hogy mit csináljunk. Valakinek bármi ötlete nincs?

2018. febr. 15. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
2018. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló módszerrel sikerült, és később ugyanez vált be anyukámnál is. (Bár az én körmöm akkor pont nem volt begyulladva).


1. Kiáztatod meleg vízben, hogy puha legyen a köröm (kb. 15 perc)


2. Kivágod, amennyire tudod, majd lefertőtleníted Betadinnal (jóddal)


3. Fogsz egy fültisztító pálcikát és hosszában kb. az 1/4-ét levágod. Ekkor lesz egy pici csík vattád, amit az ujjaid között vagy a tenyereiddel görgetve tömöríts össze (ez azért lesz fontos, hogy ki tudd majd szedni másnap ).


4. A benőtt köröm és a bőr közti 'árokba ' szintén jódot teszel, majd ráhelyezed hosszanti irányban a kis 'vattakukacot'. Élés eszközzel (olló, szemoldokcsipesz stb) benyomkodod a kivágott köröm és a bőr közé, hogy elválaszd őket. Másnap este fürdésig bent hagyod a vattát. Fürdéshez kiveszed, es fürdés után egy új vattakukaccal ujracsinalod.


Nekem nagyjából 2 honapig kellett ezt csinalnom minden nap, hogy rendbejojjon a kormom.


5. Miután kinőtt a bőrtől elválasztva, soha nem vágsz többé bele, hanem szigorúan hagyni kell a fehér részből 1-2 mm-t es teljesen egyenesre vagni ezentul.

2018. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem tudom,megoldódott-e,én is szenvedtem,elmondom mit csináltam.

Kipróbáltam én mindent,folyamatosan fájt. Olvasni olyat,hogy paradicsom-nem használt. Próbáltam vattagolyót a körmöm sarka alá tenni-pár napig ért valamit. Kentem aloe verával,áztattam kamillában. Ezek csak pár óráig használtak. Aztán vettem Neogranormon krémet,nekem az húzta le a gyulladást. Először csak simán bekentem,majd hallottam a párakötésről. 3 alkalommal volt rajta párakötés,és utána nem gyulladt be egyáltalán. Mondjuk rá egy hétre gyógypedikűrös kivágta a benőtt részt,de sokkal jobb volt úgy,mert azt mondta,hogy ha be lett volna gyulladva,akkor megőrülök a kezelés alatt.

A párakötést úgy csináltam,hogy megtisztítottam a lábujjam,bekentem vastagon Neogranormon-nal,rá tettem egy kamilla teába mártott vattakorongot,majd betekertem folpack-kal,utána gázzel,és zoknit húztam rá. Reggeltől estig rajta volt 2 teljes nap. Igaz,este olyan csúnya ráncos,fehér a lábujj,mert egész nap ázik,hogy meg lehet tőle ijjedni,de no para. Mondjuk nekem nem gennyezett, csak fájt.

Valamint,ha nem jönne rendbe,akkor lézeres sebészetet ajánlottak. Ha leveszik a körmöt,állítólag semmit sem old meg. A pedikürös mondta,hogyha sérült a körömágyam,akkor újra be fog nőni. Azt mondta,elég ha belerúgunk valamibe,vagy ráejtünk valamit a lábujjunkra,megnyomódik,és folyamatosan belenő.

Remélem segítettem. :)

2018. febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Update! Az előző vagyok,hátha valaki még olvassa!

Dióhéjban: tavaly november végén nőtt be a körmöm, december-januárban szenvedtem vele,már nem nagyon tudtam mihez kezdeni,minden lépésnél fájt. Február elején gyógypedikűrös kivágta,azon nyomban megszűnt a fájdalom,kicsit érdekes látvány volt,de elkezdett gyógyulni. Március közepén megint éreztem,hogy ha cipőt húzok,vagy hozzáérek,megint fáj a lábkörmöm,de enyhén csak. Hogy ne kelljen megint gyötrődni,megint voltam a pedikűrösnél. Egy egészen pici köröm volt benőve. Azt monda ne aggódjak,már látszik a fény az alagút végén,már helyre fog jönni.

Aki így jár,hogy benő a körme,menjen minnél előbb gyógypedikűröshöz,és ha teheti,utána is menjen el még párszor,mert a fontos az,hogy a körömsánc megfelelően regenerálódjon,hogy a köröm újra a régi sáncban fusson.

2018. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!