Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap óta 39,5 a lázam nem...

Tegnap óta 39,5 a lázam nem nagyon viszi le semmi orvos milyen gyógyszert ad?

Figyelt kérdés
Lehet hogy injekciot hova szokták adni?
2010. jún. 4. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fenekedbe! Ne félj pici szuri, de legalább hatásosabb mint a gyógyszer. Hűtőfürdőzzél. Állj a zuhany alá, langymeleg vízzel tussoljál, Vagy tegyél a bokádra hidegvizes borogatást, sőt még a nyakadra is tehetel. Remélem már a doktorbácsi rendelőjében vagy?:) Gyógyulást kívánok!
2010. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hat nem akarlak elkeseriteni, de nekem kb 2 hete volt ugyan ez csak 40 fokos lazzal ami 3 napig nem ment le, majd korhazba kerultem ahol szurikat kaptam meg masfel napig infuziot is.

minel elobb menj orvoshoz hogy elkeruld legalabb a korhazat.

a szurit a fenekedbe fogjak adni v venasan

jobbulast

2010. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zuhanyozz vagy fürödj hűvös vízben 10-20 percig. Viszonylag meleggel (kb. 37 fok) kezdd, fokozatosan hűtsd, ameddig bírod, jó lenne langyosig lemenni.

Ha ez se használ, vedd le a nadrágodat, feküdj le, és teríts hideg vizes törölközőt a combjaidra. (A hasadra, mellkasodra, hátadra ne, mert megfázol.)

Ne öltözz túl, ne takarózz melegen, max. egy pléd, az fokozza a lázat. Ekkora láznál a jól betakarózom, hogy izzadjak, veszélyes.

Semmiképp ne kelj fel, csak zuhanyozni vagy WC-re, ne sétálj, ne menj napra (nem mintha sütne), igyál sok folyadékot.

2010. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elozo vagyok, nekem a 40 fokos lazam meg a hutofurdotol sem ment le, de tenyleg probald ki hatasos lehet

jobbulast

2010. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először azt kell kiderítenie, hogy mitől ilyen magas a lázad, ha ez kiderül, akkor kapsz megfelelő gyógyszert is. A magas lázra már léteznek megfelelő gyógyszerek, de tudni kell az okát is.

Jobbulást kívánok.

2010. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál valami virus lázcsillapitó injekciot kaptam a fenekembe:(
2010. jún. 4. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!