Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minden altatásnál dugnak le a...

Minden altatásnál dugnak le a szánkba ilyen csövet?

Figyelt kérdés
Bocsi a hülye megfogalmazásért.
2010. máj. 28. 08:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem, azt csak akkor ha vmi baj van és lélegeztetni kell.Kórházas sorozatokban látod ezt intubálás név alatt:)
2010. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem,az függ a beavatkozástól és az altatás mélységétől,időtartamától is.
2010. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hú, akkor megnyugodtam, köszi! :)

Voltam már egyszer altatva, de nem emlékszek ilyen részletre, viszont most nyáron megint műtenek, ezért kérdeztem. Azért remélem, lélegeztetésre nem kerül sor. :)

2010. máj. 28. 08:51
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ha altatásról van szó,nem könnyű narkózisról,akkor kell az intubálás,hiszen az altatóval egyidejűleg izomlazítót is kapsz,amitől leáll az összes izom,nem tudsz lélegezni. a csőre nem emlékszel,mert ébresztés előtt kiveszik,de ha nincs szerencséd,utána még napokig érezheted a torokfájást.
2010. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy műtéted lesz akkor intubálnak az tuti
2010. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kb. 45 perces lesz a műtét.
2010. máj. 28. 09:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Létezik vénás altatás is, mert a vastag cső mellett pl egy mandulaműtétet igen nehéz lenne elvégezni :)

Ha vénásan kapod, akkor is kapsz előtte egy kábítókoktélt a fenekedbe, de amikor a vénádból kihúzzák a műtét végén a branült, akkor nem sokkal utána magadhoz térsz és kevésbé leszel kiütve, mint a gáz esetén.

Főleg, ha az aneszteziológus nem tréfál meg valami jó kis durva vegyeskombóval :D

2010. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyműtétnek számít
2010. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nem kaptam semmilyen kábitó bogyót, szurit.

Altatás után a tubustól nem fájt a torkom, nem volt hányingerem

Szóval no para

2010. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

fájdalommentes műtét számos aneszteziológiai technika alkalmazásával elérhető:

1. Altatás (intravénás, párolgó anesztetikum, balanszírozott, TIVA)


-intubációs altatás: már alvó állapotban, a hangszalagok közötti résen át a légcsőbe vezetünk egy műanyag csövet és ezen keresztü, az altatógéppel végezzük a lélegeztetést

-nem intubációs altatás: egyéb, alternatív módon biztosítjuk a „szabad légutat” és a megfelelő légcserét (laryngealis maszk vagy tubus, maszkos lélegeztetés)



Jelentős gyakorlatunk és modern felszerelésünk miatt a Klinikánkon minden szakmailag lehetséges esetben ez utóbbit javasoljuk majd Önnek, maximális biztonság mellett ezzel is minimalizálva a műtét utáni esetleges kellemetlenségek (torokfájdalom, izomfájdalom, hányinger-hányás) előfordulási gyakoriságát.


2. Regionális érzéstelenítés (idegblokád, plexus-érzéstelenítés, spinál- és epidurál anesztézia, ill. ezek felületes „altatással” kombinált változatai)


3. Erős nyugtatók adása mellett végzett helyi érzéstelenítés


Az érzéstelenítés formáját egészségi állapotától, esetleges kísérő betegségeitől, természetesen a műtéti beavatkozás igényeitől, de minden esetben Önnel megbeszélve, közösen választjuk meg.

2010. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!