Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelezővé tehetik a péniszviz...

Kötelezővé tehetik a péniszvizsgálatot az iskolába?

Figyelt kérdés
Minden évbe megnézik h meg-e van mind2 herénk, és hogy van-e fitymaszűkületünk. Miért kötelező, vagy mi közük hozzá? fiú iskola
2010. máj. 23. 20:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Egyébként mg a gerincferdülést is vizsgálják. Sőőőt, nekünk megkérdezték menstruálunk-e meg ilyesmi. És? Tanulási szempontból az sincs hátrányban, aki nem menstruál még 14 évesen, meg az se, akinek gerincferdülése van. Mégis megvizsgálják...

Inkább örülj neki.

2010. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A gerincferdülés tán azért súlyosabb baj, mint a fitymaszűkület.

És egyébként az egyetem után 23 évesen bevonulóknak pl miért nézegették? Meg ott aztán mondhattad, hogy nekem aztán nem.

Aztán pl az én munkahelyemre felvétel előtt szintén egy ilyen komolyabbnak szánt orvosi vizsgálat van, ott meg azt lesegették többek között, hogy hány rossz fogom van, na ez megint szuper fontos, hogy 2 vagy 3. (Nem szakács vagy ételelőkóstoló vagyok, azt leszögezem.)

Szóval ezek ilyen átgondolatlan, így van már 100 éve, akkor biztos jó vizsgálatok.

2010. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nem kötelező,semmilyen vizsgálat nem az,megtagadhatod,ha 14 éven aluli vagy akkor anyukád is írhat egy papírt hogy nem engedni,ha meg elmúltál azt tagadsz meg amit akarsz.Egyébknt tömeges meztelenre vetkőztetős vizsgálatokról én is hallottam,nem mert a sok mamlasz szólni,hogy nekik ez milyen kellemetlen ezért is taperászta a doki egyiket a másik előtt.Holott kérhették volna az egyenkénti vizsgálatot.Mert ha őszinték vagyunk ha urológushoz megy az ember,mert ez az ő szakterülete és nem az sulidokié,ott nincs más nézőközönség a betegen kívül és nem kell meztelenül egy szál alsóba bemennie és ott még azt is letolnia,szóval pucéron állnia,hanem csak az adott testrészt nézi meg.

Egyébként elég gáz az amit a sulikban művelnek ilyen téren,az lenne a normális hogy ilyen intim vizsgálnál egyenként legyenek bennt a gyerekek,nem egymás előtt és főleg egy here vizsgálathoz nem kell meztelennek lenni.Meg olyanról is halottam ahol a diákoknak saját maguknak kellett fogdosni a herét,na normális urológusnál a doki tapogat végig,az önviszgálat nem = az orvosi vizsgálattal.Sok csaj is írta hogy náluk is be akartak nézni a bugyiba,és feljegyzetelni hogy mennyi szőre van,fejlette a nemiszerve hát ezt nőként én sem engedttem volna még tiniként se,mert megalázó és ez nem vizsgálat hanem mérítcsékés.Ráadásul tök meztelenül kellett az asztalra felfeküdniük úgy hogy 4-4 osztálytársnő mindent látott hisz ők is bennt álltak,ez megalázó és nagyon sértő.Ehhez semmi köze a sulidokinak.Ha elmegy az ember nőgyógyászhoz ott legalább nincs tömeges meztelenrevetkőztetés.

Erről a témáról nagyon sok panasz érkezett.

Szóval semmi sem kötelező,ha biztos akarsz lenni hogy egészséges vagy menj el külön orvoshoz,ott nem fognak megalázni és mégis csak egy szakember jobban ért hozzá mint egy iskolaorvos.


mennyi idős vagy egyébként?

2010. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Semmi közük hozzá,és most hallok előszőr hogy minden évben,sok helyen még most sincs,ahol meg igen ott általános 6. v. 8.-jában van ilyen,és néhány helyen középsuli 1.ben.De nem kötelező,mondhatsz nemet.


Milyen suli ez?És általános v. középiskola?

2010. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem tehetik és nem is az,de gondolom mivel senki nem mert nálatok sem,szülő,sem gyerek nemet mondani ezért is csinálják.Nyugodttan mondj nemet,mi köze már hozzá!Ez benntlakásos v. milyen suli már?
2010. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nem kötelező! Semelyik orvosi vizsgálat NEM kötelező ha nem akarod!

Kivétel a közveszélyes őrültek és alkoholisták :D


Nézd meg ezt a topikot, itt le van írva minden az ilyen vizsgálatokkal kapcsolatos jogokról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..

2010. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Rég voltam itt, ez középiskola és 17 évesek vagyunk átlagba. 32 az osztálylétszám és mindenki fiú. Úgy döntöttünk pár haverral, hogy inkább kihagyjuk, és nem lett belőle semmi, meg se kérdezték, hogy mi történt.
2010. jún. 11. 22:01
 28/30 anonim ***** válasza:

Hát ez meg tényleg elég gáz hogy ilyen nagyok vagytok,azt hittem valami kis általános sulisok és mégis minden évben nézegettek benneteket.Elég fura ez mert max. általánosban is 6 v. 8.-ban szokott lenni egyszer egy vizsgálat és utána már nem.Azért remélem nálatok nem ilyen 4-5 ösével történő egymás előtt csak alsóba lehet bemenni és ott még azt is letolni,szóval pucéron állni tipusú vizsgálat volt,mint amikről már jó páran írtak.Mert az tényleg gáz,ezek a dokik is tök hülyék,mint gondoltak a következő évben felvándorol a hasüregbe a golyótok.


De tényleg semmi nem kötlező és jól tettétek,hisz ha oda figyeltek magatokra akkor nem lesz gáz és minden évben azért túlzás a dolog.De engem is érdekelne milyen suli ez?

2010. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Egy átlagos középiskola, van szakközép és szakmunkás része is, 95% fiú, csak a sima érettségin lévők között vannak lányok. Akik szakmát is tanulnak azok teljes fiú osztályok, csak férfi szakmák közül lehet választani :)
2010. jún. 26. 18:24
 30/30 anonim ***** válasza:

Á,értem,de eléggé túl bugó dokik vannak nálatok,mert még most is sok helyen van hogy egyáltalán nincsenek ilyen vizsgálatok,bár egyre több diák háborog,joggal a lányoknál is a vizsgálatokkal kapcsolatban,mert a tömeges egymás előtt vizsgálatokkal én sem értek egyet,főleg ha azok kényes jellegűek.


Bár a kérdésedre már úgyis megkaptad a választ,hogy semmi sem kötelező,csak a diákok nem szokták tudni ezt,mert különben élnének a jogaikkal és egyből nem lennének ilyen tömeges vetkőztetések,meg egymás előtti tapik.


De ez az egész elég érdekes,hisz sok suliban még mindig csak rutin vizsgálatok vannak,máshol meg már melltapi is van a csajoknál és valaki még az ő bugyijukba is be akar lessni,na ezeknek lerúgnám a fejüket,mert tényleg egy iskoladokinak semmi köze ehhez.

Na mentem és jó hétvégét kívánok!

2010. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!