Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelezővé tennéd az alapfokú...

Kötelezővé tennéd az alapfokú elsősegélynyújtás tanítását? (több kérdés lent)

Figyelt kérdés

Miért igen/nem?

Hány éves kortól/iskolai végzettségtől tennéd kötelezővé?

Szerinted elég szigorúak a közúti elsősegélynyújtási vizsga feladatai?

Kötelezővé tennéd az évenkénti/több évenkénti (ingyenes) újravizsgázást?

Szerinted fontos az elsősegélynyújtási ismeret?

Tanultál/éles helyzetben tudnál elsősegélyt nyújtani?

10 magyarból szerinted mennyi tud elsősegélyt nyújtani?

Segítség nélkül, őszintén: Tudod a mentők számát?


2011. márc. 6. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Nálunk általános iskolában is volt technika óra keretében ilyesmi. Mondjuk úgy gimnáziumban már reális lenne oktatni. Fontos az elsősegélynyújtás, bár a tapasztalat az, hogy az emberek nagyon ritkán figyelnek egymásra, nemhogy elsősegélyt nem nyújtanak, de volt olyan, hogy a barátnőm egyedül volt buszpályaudvaron és elájult, de senki nem ment oda hozzá, pedig percekig nem volt magánál.

Amúgy a legdurvább, hogy orvosi keretein belül sem tanítják megfelelően ezt a tárgyat. Én fél évig tanultam, de az újraélesztésen és a conicotomián kívül semmit nem mondtak el. Ha van időm, olvasgatok elsősegélyes könyvet, de az valami amerikai szabvány szerint készült. Őszintén, nem minden esetben tudnék elsősegélyt nyújtani, de legalább a mentők számát tudom.

A közúti elsősegélynyújtási vizsgáról nem tudok nyilatkozni, nincs jogsim.

2011. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem sok értelmét látom. Nekem kellett jogsihoz, egy év múlva már a tizedére alig emlékeztem abból, amit tanulni kellett. A legtöbb esetben jobb megvárni a mentőt, ha valami baj történik, ugyanis sokkal többet tudsz ártani a kontárkodásoddal, mint segíteni.

Súlyosan sérült embert könnyedén megölhetsz azzal, helytelenül mozdítod(pld: nyaki vagy fejsérülés, csonttörés) meg és megpróbálod ellátni. Nem mindegy, hogy bekötsz egy sebet vagy véletlenül elszorítod a vénáját valakinek.


Azzal a gyakorlattal, amit egy két napos tanfolyamon kapsz(bár az se kötelező már, elvileg mehetsz vizsgára miután elolvastad a könyvet) jobb, ha nem játszol dokotorsdit.

2011. márc. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! nemigazán ezt kérdeztem! azt mondtad, hogy jobb megvárni a mentőt és így tovább... ez így is van laikus esetében, de nem az lenne a cél hogy minél kevesebb laikus legyen? Az elsősegélynyújtó vizsgám megvan, mégse vizsgáztam! Hogyan? Úgy hogy országos/megyei versenyeken(Magyar vöröskereszt stb) vettem részt, és a versenyeredményeim fényében megkaptam a papírt. Az egész egy forintomba nem került csak 3 évig tanultam szakszerű elsősegélynyújtást. És engem különösebben nem is érdekelt a papír, nem azért csináltam. Csupán azért, hogy ha elvágódik mellettem egy ember mert hirtelen leállt a szíve, vagy esetleg véletlenül megvágja magát késsel és az artériát ér, akkor ne végignézzem hanem tudjak segíteni, el tudjam mondani magamról, hogy igen minden tőlem telhetőt megtettem. ha valaki nem tud elsősegélyt nyújtani az nem olyan nagy baj(sztem) de hogy valaki egy háromjegyű számot ne tudjon megjegyezni az már szerintem siralmas

http://www.youtube.com/watch?v=vkzKpbIUeS8

2011. márc. 7. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nagyon fontos dolog lenne legalább az alapokkal megismertetni a fiatalokat,mert sajnos a mai fiatalok elmennek egy ájult vagy elesett stb...ember mellett(sőt nem egyszer láttam hogy csak nevettek az érintett emberen)!!6.as korban szerintem már el lehetne kezdeni...Hogy szigorú-e azt nem tudom(én ezt tanulom nekem lehet hogy azért nem tűnik annak).Tanultam az éles helyzetben való segítségnyújtást bár bevallom engem is megrémiszt adott helyzetben.10 magyarból szerintem 2 vagy max.3 ember tud.és igen tudom a mentők számát

2011. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a kemény, hogy évek óta a kötelező alaptanterv része, csak nincs tanár, aki tanítaná.

Egyébként igyekezzünk segíteni vészhelyzetben a másikon, legalábbis legyünk tisztában az alapfogalmakkal--jelenleg a mentő helyszínre érkezéséig kb. 15 percet kell várni, ami egy artériás vérzés, légzésleállás, szívmegállás, shock stb. esetén túl hosszú idő(ezeket persze kell tudni diagnosztizálni--de ez nagyon könnyű).

Ilyen körülmények között a semmi tudás is életet menthet.

2011. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Mészáros ***** válasza:

Sziasztok! Én kötelezővé tenném mert mindenkinek tudni kellene az alapfokú dolgokat. Az évenkénti vizsgáztatás se ártana mert ha valaki vizsgázik csak akkor tanulja meg és utána nem foglalkozik vele. Általános iskola elvégzése után kellene tanulni így tudunk segíteni a bajtársainknak. A KRESZ szabályok szogoríthatnának ebben az esetben. A mentők számát tudom és tudom a kíhívásnak a protokollját.

Írta: Egészségügyi tanuló

2011. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!