Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Teljes nemibetegvizsgálatra...

Teljes nemibetegvizsgálatra háziorvos adhat beutalót? TB alapon milyen lehetőségeim vannak? (Nem szeretném magánklinikán, annyira nem sürgős, csak biztos, ami tuti alapon mennék el. )

Figyelt kérdés

Vérből véradáskor miket mutatnak ki? Úgy tudom, HIV1, HIV2, HepaA,B,C,D,E,G, szifilisz, chlamydia, tripper. Így van? Vagy milyen nemibeteg vizsgálatokra adhat beutalót a háziorvos? Vagy csak bemegyek a bőr és nemibeteg gondozóba és megmondom, hogy egy teljeskörű kivizsgálást szeretnék (illetve a többi hepatitisre)?

Nem váltogatom gyakran a partnereimet, csak szeretném minél több betegségre megszűretni magam ingyen (nem ingye, TB alapon), hogy papírom legyen róla, meg mégis egy megnyugvás az embernek.



2017. aug. 2. 12:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Véradáskor: HIV1, HIV2 , Hepatitis B és C, szifilisz. Más kórokozót nem néznek. Esetleg CMV-t, ha a recipiensnek szükséges.
2017. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Azt írtad: "Bár HIV-nél a fertőzés utáni hetekben magas a HIV-antitestek száma, utána évekig alacsony, és nem tudom, hogy kimutatja-e egyáltalán ha ne adj Isten van valakinek, mert ugye ELISA-val meg Western-blottal is szokták vizsgálni."


A fertőzés utáni hetekben az antitest nem mutatható ki. Az antigén (vírusfehérje) lehet magas, és azt is a kombinált ELISA mutatja ki, ugyanúgy, mint később az antitestet (más néven ellenanyagot).


Az ÁNTSZ-nél kérhetsz nevesített szűrést is ingyen, akkor benne leszel a rendszerben.

2017. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene összekeverni a véradást és a vérvételt. Bár, ha szigorúan nézzük, jelentheti ugyanazt, de másabb kontextusban szoktuk használni a két kifejezést. Véradáskor elmegy az ember adakozni, vért ad. Vérvételkor meg orvos küldi el a pácienst vérvételre, hogy különböző betegségeket szűrjenek ki. Ilyenkor meg tudnak nézni több mindent is, nem csak azt a pár dolgot, amiket véradáskor kötelezően megnéznek. Szerintem a kérdező arra gondolt, amikor az orvos küldi el a pácienst vérvizsgálatra.
2017. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!