Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Teljes nemibetegvizsgálatra...

Teljes nemibetegvizsgálatra háziorvos adhat beutalót? TB alapon milyen lehetőségeim vannak? (Nem szeretném magánklinikán, annyira nem sürgős, csak biztos, ami tuti alapon mennék el. )

Figyelt kérdés

Vérből véradáskor miket mutatnak ki? Úgy tudom, HIV1, HIV2, HepaA,B,C,D,E,G, szifilisz, chlamydia, tripper. Így van? Vagy milyen nemibeteg vizsgálatokra adhat beutalót a háziorvos? Vagy csak bemegyek a bőr és nemibeteg gondozóba és megmondom, hogy egy teljeskörű kivizsgálást szeretnék (illetve a többi hepatitisre)?

Nem váltogatom gyakran a partnereimet, csak szeretném minél több betegségre megszűretni magam ingyen (nem ingye, TB alapon), hogy papírom legyen róla, meg mégis egy megnyugvás az embernek.



2017. aug. 2. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha bármilyen panaszod van, menj el a bőr és nemibeteg gondozóba. Csak időpont kérés van. Ott elmondhetod a panasod. De olyen hogy teljeskörű kivizsgálás + erről bizonyítvány nem létezik.
2017. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Illetve még gonhorrea/kankó szűrés.

Vagy miket lehet TB alapon? Kell beutaló? Hogy működik ez?

Természetesen az utolsó szexuális kapcsolat után várok pár hónapot (tűszúrásos balesetem csak steril tűvel volt). Bár HIV-nél a fertőzés utáni hetekben magas a HIV-antitestek száma, utána évekig alacsony, és nem tudom, hogy kimutatja-e egyáltalán ha ne adj Isten van valakinek, mert ugye ELISA-val meg Western-blottal is szokták vizsgálni.

2017. aug. 2. 12:28
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy az ÁNTSZ-nél van ingyen anonim HIV szűrés, csak megnyugodnék, ha TB szám alapján a rendszerben lenne meg én is tudnám, hogy 2017 x napján erre meg arra a betegségekre negatív voltam.
2017. aug. 2. 12:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy olyanra gondolok, hogy nem adok vért, de ad a háziorvos beutalót és minden betegségre megszűrnek, amire egy véradáskor is, egyetlen vérvétellel és/vagy vizeletvizsgálattal. (Nyilván van olyan, amit csak biopsiával lehet, nem olyanokat szeretnék.)
2017. aug. 2. 12:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint neked van, vagy lehet problémád. Akkor viszont odaforduljál, ahol ezeket kiszűrik, és ne akarj olyan helyről bizonyítványt, ahol ennek még a gondolata sem fordul elő. Egy közönséges vérvizsgálaton nem is használnak olyan szereket, amik az ilyen betegséget kimutatnák. Vagyis egyszerűen nem mérik őket. Simán besorolnak az egészségesek közé.
2017. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tudom, írtad, hogy nem akarsz magánklinikára menni, de vannak úgynevezett magán vérvételi helyek, ezek több városban is megtalálhatóak, bár fizetni kell, viszont általában nem kérdeznek semmit. Elmész, megmondod, hogy milyen vizsgálatot kérsz, fizetsz, ők pedig elvégzik. Itt van ez az oldal: [link] Rajta van minden információ, meg tudod nézni az árakat is: Menj rá az árjegyzék menüpontra, vannak a klinikai kémiai vizsgálatok, mikrobiológia, illetve a molekuláris mikrobiológiai tesztek. Be is linkelem őket:


Molekuláris mikrobiológia: [link] dokumentumok/Arlista_GenoID_20170701.pdf


Klinikai kémia: [link] dokumentumok/Arlista_klinikai_kemia_20170701.pdf


Mikrobiológia: [link] dokumentumok/Arlista_mikrobiologia_20170701.pdf


Viszont ezek csak a vérvizsgálatok.

2017. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na, akkor kezdjük elölről, mert félre értettetek.

Nem vagyok valami fél város szajhája. Eddig 3 emberrel volt szexuális kapcsolatom, csak orálnál nem volt gumi, az ondót kiköptem, a számban seb nem volt. Utána olvastam, hogy így is el lehet kapni bármit, de minimális rá az esély. Csak szeretnék egy egyszerű szűrést.

Az ÁNTSZ-nél ingyenes, anonim HIV 1,2 szűrésen (ELISA-módszer) már voltam az első partner után, ami negatív lett. A kérdésem az lenne, hogy mi a menete annak, ha vérből kimutatható szűrést szeretnék: HIV1, HIV2, Hepatitis A-E, szifilisz, chlamydia, tripper, stb. Mert aminek a vérben benne van az antitestje, azt tudják kimutatni. A kérdésem ismétlem: ennek mi a menete? Nem vagyok egy világ szajhája, csak biztosra akarok menni, hogy papírom is legyen róla.

2017. aug. 2. 14:56
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyébként nincsenek tüneteim, nem folyik semmi, nem gennyes, nem viszket, nem volt mostanában tüdőgyulladásom, influenzás se voltam (HIV elkapása után pl ez tünet), lázas se voltam stb...

Van rá lehetőség, hogy megkérem a háziorvost, hogy vérből kimutatható nemi betegségekre írjon beuralót, ha kell, én befizetem a vizsgálatok árát, az SZTK-ban vagy a háziotvosnál stb leveszik a vért, és pár héten belül megkapom az eredményt feketén- fehéren? Mint a leírtakból látszik: valószínű nincs bajom, nem is élek olyan életet, tüneteim sincsenek, de jó lenne feketén-fehéren látni. Ennyi. Ennek érdekelne a menete, ami a vérvizsgálat szintjén lehetséges. Köszönöm.

2017. aug. 2. 15:17
 9/13 anonim ***** válasza:
De a papír csak a mostani állapotodat mutatja. Ha így nézzük, akkor fölösleges ez az egész, minden férfi után csináltathatnád újra a vizsgálatokat, mert bármelyiktől elkaphatsz valamit. Tehát nem a vizsgálatok ellen vagyok, csak ennek a teljes körű kivizsgálásnak akkor lenne értelme, ha ezután senkivel sem feküdnél le. Ráadásul a szűrővizsgálatokon kívül nem biztos, hogy mindenre megvizsgálnak (sőt, biztosan nem), mert neked ez felötlött (esetleg, ha magánúton mész, de úgy meg nem akarsz). Te is írod, hogy nincsenek tüneteid, a semmiért pedig nem végeznek vizsgálatokat, mert ez pénzkidobás az államra nézve. Végeztesd el a szűrővizsgálatokat, aztán ennyi (bár írtad, hogy már voltál).
2017. aug. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem vagy őszinte. Miért akarod mindenre megvizsgáltatni magadat, ha teljesen tünetmentes vagy, és még olyan életet sem élsz? Csak történt valami, ami miatt ez most ennyire fontos, nem?
2017. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!