Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megrázott a 220 de a fi relé...

Megrázott a 220 de a fi relé le oldott mit tegyek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 2. 16:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szigetelt a csavarhúzó szára? Akkor véletlenül elég nehéz hozzáérni fém részhez, ha csak a végén van másfél centi fém. Látsz rajta valahol valami külsérelmi nyomot?


Édesanyád ért az EKG-hez? Vagy az EKG diagnosztizál is?

2017. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A csavarhúzó épp és édesanyám háziorvos mellett aszisztens.
2017. máj. 2. 21:52
 13/20 anonim ***** válasza:

Egyszer rajtamis szaladt át a kettőhúsz.. nos az nem egy ilyen lehet, hogy megrázott vagy mégsem érzés volt. Rettentően fájt, lezsibbadtam a szívem ezerrel pumpálta a vért.. majdnem bepisiltem (ha lett volna valami a holyagomban, talpig hugyban álltam volna). Itt hozzá kell tennem, hogy két háztartást kötöttünk össze egy hosszabbítóval, a villany nélküli háztartásban voltak fogyasztók bekapcsolva, így még összesem ért a két drót, rajtam keresztül áthúzott. Nem mentem orvoshoz.. bele sem gondoltam.. csak örültem, hogy élek.


Kérlek, ha nem értessz az áramhoz, ne piszkáld! Szerintem csak rövidzárlatot csináltál, azért oldott le a firelé. A legtöbb villanyszerelő lekapcsolja az áramot, mielőtt szerelne.


Jobbulást!

2017. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát azért nem minden rázás ilyen megrázó élmény. Ha száraz papucsban, száraz szőnyegen, parkettás szobában állt, és csak a fázist sikerült neki megérintenie...

Mondjuk annyit tudunk, hogy a FI-relé kioldóáramánál biztosan nagyobb áram volt.

És a FI-relé gyors, kérdés, hogy az úgy milyen érzés. Engem mondjuk még nem vágott meg FI-relézett (30 mA-es) áram, bár többször ért ilyen, nem ipari, vagy mittudoménhogy definiáljam, áramütés.

2017. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
Mit tegyél? Cseréltesd ki a Fi-relét!
2017. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
A 220 V-ot ne tapogasd! Az hogy a FI relé leold nem ment meg a szívritmus zavartól. A FI relé kioldási árama is különböző.
2017. máj. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget már rég olvastam egy rakáson.


Munkavédelmi tételekből ismert, hogy a halálos áramütés mértéke 10 mA/3sec. Tehát 3 másodpercen keresztül legalább 10 mA nagyságú áram kell, hogy a testeden átfollyon.


A FI relé ezzel szemben 30 milli Ampernél szakítja meg az áramkört és teszi mindezt néhány tized másodpercen belüli idő alatt. Létezik kisebb (10mA) és nagyobb (100mA) hibaáramú áramvédő relé is. Ja, és ilyen esetben nem rövidzárlatról, hanem test zárlatról beszélünk.

A működési elv lényege, hogy a fázis ágon befolyó áram nagysága nem azonos a nulla ágon kifolyó árammal, mivel a föld felé egy másik ágon keresztül is távozik az áram egy része, ami adott esetben egy ember által megérintett áramutat jelenthet. Ha ez az un. hibaáram meghaladja a névleges áram értéket (esetünkben mondjuk 30 mA) akkor a FI relé biztonsági okból megszakítja az áramkört.

Ilyen áramütések esetében a szervezet nem kap akkora áram terhelést, ami maradandó, vagy későbbi következményekkel járó sérülést okozna.

Természetesen, ha az illetőnek valami egyéb ismert eü. problémája van pl. szívritmus probléma, akkor jobb az óvatosság, de egyébként nincs mitől tartani, ezt tapasztalatból mondom.

Kevesen tudják, de utána lehet nézni, hogy a nagyobb értékű hibaáram gyorsabb leoldást eredményez.

Ami ez esetben a félreértés alapja lehet, ami miatt az utólagos orvosi megfigyelést ajánlgatták szerintem az egyenáramú áramütéssel való összekeverés.

Az egyenáramnak egyik fő jellemzője, hogy vegyi hatása is van, ami azt jelenti, hogy bontani képes a kémiai kötéseket. Ilyen esetben légbuborékok és rögök keletkezhetnek a vérben, ami embóliát okozhat.

A 230V-os otthoni hálózat viszont váltakozó áramú, tehát ott más a helyzet.


Az meg, hogy valakit a szigetelt nyelű csavarhúzó szakszerű használata mellett a 230-os hálózati feszültség mellett ér áramütés úgy, hogy maga sem biztos benne, hogy érte-e áramütés eléggé nevetségesen hangzik.


Olyan ez mint a darázscsípés: Ha egyszer megszúr, nem lesz kétséged affelől, hogy megcsípett-e, vagy sem.

:)

2017. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Aztán hozzátetted a sajátodat.


A FI-relé nem korlátozza az áramot. Az 50 Hz-es váltakozó áram a maximumát eléri fél század másodperc alatt. Akkor annyi megy át a delikvensen, amennyi FI-relé nélkül menne át.


Ma amúgy azt tartjuk, hogy

0,01 másodpercnél 500 mA

0,1 másodpercnél 400 mA

1 másodpercnél 50 mA

3 másodpercnél 40 mA

a veszélyesség határa.

Egy szívverésnyi ciklusnál rövidebb időtartamú áramütésnél a veszélyesség nem nulla, hanem attól függ, a szívműködés melyik pillanatában jön.

IEC 479.

2017. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ma amúgy azt tartjuk, hogy:"


Na látod, te is csak arra tudsz hivatkozni, hogy mi az általános vélekedés manapság. Annak idején amikor én vizsgáztam baleset védelemből, akkor meg az volt a hivatalos álláspont, amit írtam.

Gondolom gyakorlatban igazolt, megdönthetetlen bizonyíték azóta sincs ebben a témában. Nyilván függ ez egyéni test felépítéstől, kortól, nemtől, általános egészségi állapottól stb.


Hogy az általad hozzátett hülyeségre is kitérjünk:


"Hát azért nem minden rázás ilyen megrázó élmény. Ha száraz papucsban, száraz szőnyegen, parkettás szobában állt, és csak a fázist sikerült neki megérintenie... "


A fent leírt esetben konkrétan semmilyen áramütést sem lehetne érezni, mivel a száraz keményfa, a rajta lévő lakkréteggel, a száraz szőnyeg a száraz papuccsal négy rétegű szigetelést képez, ami meggátolja, hogy a testeden veszélyes mértékű áram haladhasson át ha csak a fázis vezetéket fogod meg.

Ezt a mutatványt bármikor bevállalom.

2017. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

További butaságok:


"A FI-relé nem korlátozza az áramot."

Ha így lenne, akkor nem építenék be, mert úgysem csinál semmit.

Hát, hogy a viharba ne korlátozná, amikor a névleges hibaáram elérésekor megszakítja az áramkört és nem folyik tovább áram. A veszélybe került ember megmenekül. Ez szerinted nem korlátozás ?



"Az 50 Hz-es váltakozó áram a maximumát eléri fél század másodperc alatt."

Szerintem te most itt a feszültséggel kevered az áramot.

A feszültség folyamatosan jelen van az elektromos hálózatban a szinusz függvény szerint változó pillanatnyi feszültség értékek formájában. Van nulla átmenete a hullámnak, ilyenkor a feszültség pillanatnyi értéke O Volt és van maximuma, ami 325 Volt csúcs értéket jelent. A 230 Volt csak effektív érték a csúcs érték gyök ketted része.


Áram viszont csak olyankor folyik, ha az áramkör záródik és olyan mértékű áram folyik, amit az áramkörbe kapcsolt terhelés felvesz a hálózatból. Ha egy 5 Watt-os lámpát kötsz a hálózatra, az fele annyi áramot vesz ki a hálózatból, mintha egy 10 Watt teljesítményűt kötnél rá.

Tehát a feszültség bizonyos tűréshatáron belül állandó, míg az áram mindig a felvett teljesítmény függvénye.

A felvett teljesítmény viszont az áramkörbe kapcsolt fogyasztó (terhelés) ellenállásának függvénye.


Hogy az áramütéses példánál maradjunk, a mezítláb a kövön álló vizes kezű ember sokkal kisebb ellenállást jelent az áramkörben, mint a parkettán papucsban álló ember, ezért rajta sokkal nagyobb áram fog keresztül folyni és ezért fog veszélybe kerülni.

Ez egyenesen következik Ohm törvényéből.

2017. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!