Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik a gégészeti...

Hogy zajlik a gégészeti kivizsgálás?

Figyelt kérdés

Torokpanaszok miatt a háziorvos gégészetre küldött.A beutalón gégetükrözést is kért.Nagyon félek,mert nem bírom ha a torkomba nyúlnak.A spatulától is mindig öklendezek.

Mennyi ideig tart a tükrözés és érzéstelenítik-e a garatom.

Akinek csinálták már írja le részletesen,hogy zajlik,mire számítsak.



2017. ápr. 25. 09:59
 1/8 anonim válasza:
Ne félj,semmi borzasztó nincs benne, igazából kb olyan mint amikor a háziorvos megnézi a torkodat spatulával.Ha öklendezős vagy, szólj előre és akkor gondolom adnak érzéstelenítőt.Egyébként semmi extra, pár másodpercig tart csak.Kitartást!:)) én holnap megyek vérvételre és nagyon félek szóval igazából majdnem egy cipőben jàrunk :D majd írd meg milyen volt!
2017. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ma megyek a gégészetre,fél tízre kaptam időpontot.Majd megírom mi volt.Már most hányingerem van.
2017. ápr. 26. 08:00
 3/8 A kérdező kommentje:

Túl vagyok a vizsgálaton,hát...nem volt kellemes.Szerencsére egy kedves,fiatal dokinő volt.Belenézett az orromba,fülembe,majd fém spatulával lenyomta a nyelvem,megnézte a garatot,mandulákat,ettől öklendeztem.A torkom piros,gyulladt.Aztán jött a neheze...az asziszensnő megfogta a fejem,a dokinő megfogta gézzel és kihúzta a nyelvem.Ledugta a tükröt a torkomba,elkezdtem köhécselni,öklendezni.Még 2x kellett próbálkozni.Az utolsónál kicsit jobban bírtam,többször mondanom kellett "eeee".Mikor jött a hányinger,mondta kicsit bírjam még.Könnyem,nyálam folyt.Nem volt érzéstelenítés.A gégém rendben van de a hangszálaim kicsit hurutosak,kaptam rá vmi vitamint,a torkomra meg gyógyszert és vissza kell menni 3 hónap múlva.Örülök,hogy túl vagyok rajta.De refluxot is emlegette,úgyhogy lehet mennem kell majd gyomortükrözésre is.Nem szeretném!

Neked hogy ment a vérvétel,mi miatt kellett?

2017. ápr. 26. 11:11
 4/8 anonim válasza:

Na látod,ügyes vagy :) amúgy én kiskoromban refluxos voltam, és volt gyomortükrözèsem is, csak nekem az orromon át nyomtak le egy csövet aminek a végèn kamera volt.Talám 5-5-7 éves lehettem...hát nagyon már nem emlékszem semmire, de az biztos,hogy még orron át se volt kellemes, főleg, hogy nem adtak érzéstelenítőt és úgy volt, hogy szólnak ha elkezdik lenyomni.Hát nem szóltak.Úgy emlékszem,hogy nem sírtam, szóval tuti nem volt olyan rossz, bár neked nemtudom hogy fogják csinálni, mivel ez csak olyasmi volt mint a gyomortükrözés.Aztán 1 napig bennem volt egy kamera, meg ugye az orromon át jött ki egy cső.Visszagondolva vicces volt :D Mondjuk a kiszedés annyira nem, mert csak megfogta és kirántotta.Hàt mit ne mondjak, utána ömlött a vér az orromból.Hány éves vagy?


Tökre jól ment, kicsit fájt, túléltem :))

2017. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Azért kellett, mert szedek egy gyógyszert(Roaccutant), amiben A vitamin van és az van akinek árt.
2017. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod a reflux témában.Én is gondoltam már refluxra,mert időnként olyan égő érzés van a gégémben.lehet,attól van a visszatérő torokfájás.Most csak egy normál gégészeti vizsgálat volt,torokgyuladás miatt mentem a háziorvoshoz,és gégészet,gégetükrözés lett belőle.Ja...és a dokinő mondta még,a manduláimat sem ártana kivetetni.Csináltam pár képet a torkomról,hát...így jobban látszik mint ha a tükörben nézegetem.

A dokrornő is hasonlót mondott a reflux vizsgálatról mint amit írtál.Orron v.szájon keresztűl ledugnak egy kamerás csövet és úgy nézik a garatot,gégét.Csinálnak felvételeket is.De kell nyelni (vagy lenyomnak,nem tudom hogy lesz) egy világító csövet,kamerával a gyomorszájig és végignézik a nyelőcsövem is.Jövö héten visszaviszem a háziorvoshoz a gégészeti leletet,majd megmondja mikor és hova kell menni.

Neked megszünt a reflux?Vérvétel eredmény megvan?Téged mi miatt vizsgálgatnak?

2017. ápr. 27. 09:09
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!Szedem a gyógyszert,én is "A" vitamint kaptam,de a torkom mem javul.Még rondább mint volt,fáj is,alig tudok nyelni.Este kértem időpontot,kedd reggel 8-ra megyek vissza a gégészetre.

Te hogy vagy?

2017. ápr. 28. 21:23
 8/8 anonim válasza:
Nekem megszűnt a refluxom, gondolom kinőttem.Hát még nincs meg az eredménye a vérvételnek...uhh...jobbulást és kitartást kívánok! :))
2017. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!