Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan segíthetnék Neki?

Hogyan segíthetnék Neki?

Figyelt kérdés
Egy hozzám nagyon közel álló emberről lenne szó aki pánikbeteg. Többször volt már rohama amikor én is ott voltam, de nem tudtam semmit csinálni és ez nagyon megviselt. Kb. mindenki csak nézte Őt senki sem tudott Neki segíteni. Úgy kezdődik nálla hogy elkezd sírni nehézlégzése van kapkod a levegő után majd elájul akkor nem vesz levegőt felébred sír, megint elájul és ez 7x-8x megismétlődik. Előre is köszönöm a segítségeteket. Amúgy Ö 16/L én 19/F.
2010. máj. 9. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáter és gyógyszer.
2010. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek meg is vannak de amikor az utcán kap rohamot valahogy kellene segítenem.
2010. máj. 9. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ilyenkor az, hogy az aktuális szükségleténél jóval nagyobb légzésszámot produkál. Ilyenkor sok széd-dioxidot veszít, ami a vér pH-ját alkalikus irányba tolja el. Az agyi erek ilyenkor szűkülnek, az agy kevesebb vért kap, és ezért ájul el. Az eszméletlenség alatt nem vesz levegőt, így normalizálódik a vér széd-dioxid tartalma és pH-ja, az agyi erek újra kitágulnak, és magához tér a beteg. Amit ilyenkor tenni tudsz, az az, hogy adsz neki egy zacskót, abból lélegezzen ki-be a légvételek többségénél. Közben mondd neki, hogy nyugodtan, lassan mélyeket lélegezzen. Így nem veszíti el a széd-dioxidot, és pár percen belül oldódik a roham. (Eü-s)
2010. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem szabad "belefojtani" a zacskóba, pár légvétel erejéig lehet használni, aztán szünet. 12:47-es voltam.
2010. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2010. máj. 9. 12:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérdezd meg az orvostól, hogy mit csinálhatnál. Tényleg. Vagy kérdezze meg ő a pszichiáterét erről.

2010. máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!