Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit gondoltok erről az ügylete...

Mit gondoltok erről az ügyletes orvosról? Lejjebb!

Figyelt kérdés
Egy órája voltam az öcsémmel ügyeleten, mert belelépett egy szögbe "véletlenül", erre az orvos tök bunkón: "Ne lépjen szögbe máskor, miért lépett bele?!" Ja és kötszert alig találtak az egész rendelőben és az utolsó tetanuszt kapta meg! Én nagyon kivagyok akadva, bárki bármikor így járhat! "HA tudom, h elfogok esni, leülök..."
2010. máj. 7. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkot ti még jól is jártatok, mert amikor 1 hete én szögbe léptem, akkor ki sem tisztították a sebemet, azt mondták, hogy vegyek a patikában Betadine oldatot és tisztítsam ki otthon magamnak. Az injekcióról pedig csak annyit, hogy nekem a kezembe nyomták a receptet, mondván váltsam ki, jöjjek vissza és akkor majd beadják. Én sem gondoltam volna, hogy ennyire sz@r helyzetben van az egészségügy. Nem vágott földhöz az 1500Ft-os tetanusz ára, de nem értem, hogy akkor minek fizetem a tb-t? Ha majd egyszer műtétre lesz szükségem, akkor nekem kell megvennem a szikét is?
2010. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy rossz indulatból mondták.

volt kötszer is és tetanusz is,nincs okod felháborodni.

Amúgy a háziorvosi ügyeleteken sajnos tényleg gyakran mindenből nagyon kevés van és erről nem ők tehetnek.

gyakran a kórházban is van egy csomó hiánycikk, ami alap lenne.

Eü-s

2010. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem kellen így beszélni senkivel, úgy gondolom!
2010. máj. 7. 19:26
 4/8 anonim válasza:

Még sose találkoztál ilyen dokival? Amerre én lakok sok van.... Szokj hozzá... Kussban kell lenni, akkor hamarabb túlesel rajta... :D (én egyébként parázok tôlük :D Jobban félek a fogorvosomtól, mint a kezeléstôl.)

21/L

2010. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is általában ilyenek az ügyeletes orvosok. Én amikor legutoljára bementem, mert rosszul voltam (nem tudtam mi bajom lehet) annyira bunkó volt, hogy ilyennel még tényleg nem találkoztam! Amikor megkérdeztem tőle, hogy ez, meg ez a betegség lehet-e, mert olvastam róla neten, közölte,hogy inkább recepteket keresgessek a neten. Na erre kibuktam. Aztán amikor mondta,hogy inkább keressek egy jó orvost, akkor közöltem vele, hogy persze, az meg olyan könnyű ebben a városban. Na erre meg az ő szeme kerekedett ki. Aztán megjegyeztem neki, hogy nem azért jövök ide éjjel, mert ez a hobbim, és őket is szórakoztatni akarom, hanem mert rosszul vagyok.

És tényleg ilyenkor én is mindig belegondolok, hogy tőlem is kapja a fizetését. Ha nem tud normális lenni, menjen a hullaházba dolgozni, ott nincs gond a páciensekkel.

2010. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tantárgyat kellene bevezeni a viselkedésről!
2010. máj. 7. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm járt igy, bár ő nem ügyeletre ment, hanem szakrendelésre, bőrgyógyászhoz. Mondta a dokinak, hogy véletlenül elkaparta az egyik anyajegyét és egy kicsit fáj, meg piros. Erre a doki: „És? Minek kaparta el?”

És akkor még mondják azt, hogy menj dokihoz nehogy komoly baj legyen!

Az is baj, hogy mindig mást mondanak. Öröklött hajlamom van a trombózisra, így állandóan vérhígító tablettát kell szednem. Tavalyi műtétem előtt már két héttel át kellett állnom injekcióra. Most is műteni fognak, felhívtam a dokit, aki átállít a szurira, hogy időpontot kérjek, hogy megtudjuk beszélni, hogy legyen (szuri mennyisége), de elzavart, hogy ezt a házi orvos is felírhatja, meg különben is nem érti mit akarok tőle, 5 nappal a műtét előtt bőven elég elkezdeni a szurást?! Tavaly meg olyan körülményes volt…

ÁÁÁ, hihetetlen, persze, egyrészről érthető, ők is emberek, sok beteg van, meg az egészségügyről ne is beszéljünk, de megalázó, mert ha beteg az ember tőlük függ!

2010. máj. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok bunkó orvossal találkoztam.Egy esetem a nőgyógyászaton.Párommal 3éve voltunk akkor együtt.Egy balatoni nyaraláson gombát szedtem össze.Dokihoz mentem,hozzá jártam évek óta.Irt fel gyógyszert,kenöcsöt nem mult el.Visszamentem kaptam mást és szintén nem mult el.Harmadjára voltam,mikor közölte velem,hogy egy ku...k nehéz kiirtani a gombáját.Rácsaptam az ajtót,az aszisztens nő szaladt utánam bocsánatot kérni.

A másik pedig a bőrgyógyászaton.Elmentem leellenőriztetni az anyajegyeimet.Mondom a doktornőnek mit szeretnék,erre ő:vége a nyárnak,most mindenki ide jön magát mutogatni?

Hozzátenném 16éve dolgozom ápolónőként,nem szoktam ezzel dicsekedni sehol,de szégyellem magam a helyükben is.A mi osztályunkon is dolgoznak bunkó orvosok.Én mindig azt mondom,erre születni kell.Hamar rájön az ember ki szereti csinálni és ki nem.

2010. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!