Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vérvételből kiderül ha...

A vérvételből kiderül ha rákos az ember?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A leukémia egyértelműen kiderül a vérképből.

A többi ráktípus nem, de vannak értékek, amik utalhatnak rosszindulatú elváltozásra.

2010. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Melyek ezek az értékek ?
2010. máj. 4. 07:54
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Általános vérvételböl nem derül ki, esetleg amit az első irt a leukémia.

Direktbe kell kérni tumormarkereket ezekböl derülhet csak ki, de ez nem rutin vérvétel.

2010. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az értékek eltérhetnek ,ebből lehet következtetni nem ?
2010. máj. 4. 08:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A csontrák pl. kiderülhet, ma már a bélrákra utaló szimptómákra is rá tudnak jönni. A leukémiáról már volt szó. Ha az orvos az adott tünetek miatt valamilyen rákra gyanakszik, vannak olyan vérelemzések, amik esetleg erre utalhatnak, és akkor alaposabb vizsgálatot rendel el, pl. biopsziát, mágneses képfelvételt, stb.

De remélem, hogy nálad nem erről lesz szó!

2010. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Sajnos a "sima" vérvételből nem derül ki. Anyósomnak tüdőrákja volt és a vérképből semmi sem utalt rá, pedig havonta járt vérvételre mert szívbeteg is volt. :(
2010. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak régóta kíváncsi vagyok erre !
2010. máj. 4. 08:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki. Gondolj bele, hány rákos embert lehetne megmenteni, ha egy sima vérvétellel is tudni lehetne, hogy vki rákos-e..
2010. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vérvételből csak akkor derül ki, ha tumormarker vizsgálatot is kér az orvos. Én 1 hónapja kértem a háziorvostól, de azt mondta nem lehet csak úgy megcsináltatni, mert le vannak tiltva. Úgy látszik csak az onkológus kérheti.
2010. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem derül ki, nekem vérképzőrendszeri rosszindulatú daganat nem derült ki, olyan szinten, hogy vért is adtam augusztusban, október közepén meg már rosszul voltam, november közepén kiderült, hogy áttétem is van.
2010. jún. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!