Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez ugye nem veteles?

Ez ugye nem veteles?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon nem vagyok a temaban otthon, ezert kerlek ne tegyetek gunyos megjegyzeseket! Mostanaban ( 2 honapja kb.) kesik a mensim 1-2 napot de ugy gondolom h. Mivel nm szedek fogamzas gatlot es nm vagyok gep ezert belefer. Viszont penteken ismet egy olyan dolog tortent velem ami kb. 6 eve. Megjott, es arra keltem fel h. nagyon gorcsolok, hanyingerem van, szedulok, hulla sapadt vagyok szo szerint meg a szam is es hasmenes erzetem volt. Ez kb tartott 1 oraig majd csillapodtak a tunetek. Haziorvos azt mondta virus. A 6 evvel ezelotti esetre is azt mondtak h. Virus. Ami erdekes h. Pont akkor jott elo a rosszul let mikor megvolt mind 2 esetben. Valoban csak virus lehet szerintetek? Vagy veteles? Ugye nem! Hallottam, h. Vannak olyan esetek mikor eszre sem veszik a nok h. Veteltek. Koszonom a valaszokat.

2016. szept. 28. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem szinte mindig ilyen amikor megjön, az első nap ilyen szokott lenni. Ugyanezek a tünetek. De szűz vagyok, szóval a vetélés kizárva. Van ilyen hogy, így jön meg...
2016. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vírus és valszeg nem is vetélés. Egyszerüen csak nem mindig ugyanolyan lefolyású a menstruáció. Ami kicsit a vetélés mellett szól, az az, h neked 2 hónapig nem jött meg és ha nincs semmi tünet, akkor valóban nem észrevehető a terhesség, de a vetélésnél egy nagyon erős, hosszan tartó menstruációval ürül ki az embrió, akár több hétig is eltarthat és sokkal erősebb, mint a normál menzesz.
2016. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ertem, csak mert nekem nem surun van ilyenem! Mondjuk a hasmenes tunet miatt hajlok enis afele h. Valoban csak virus fele.
2016. szept. 28. 18:19
 4/14 A kérdező kommentje:
Megjonni megjott csak kesett par napot
2016. szept. 28. 18:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul irtam. Szoval megjott csak nem napra pontosan.
2016. szept. 28. 18:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Aki nem szed tablettát, annak ingadozhat néhány napot ciklus hossza, ez normális. A tüneteid viszont inkább vírus fertőzésre utalhatnak, de a fertőzés okozhat vetélést is. Persze a magzat később távozik ilyen esetben. Tehát egyelőre ezek a tünetek fertőzést jelezhetnek.
2016. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1-2, de akár 3-4 napos késés simán belefér, ez így normális. Egy virusfertőzés nem egy órán keresztül tart, hanem sokkal tovább. Hasmenés lehet a menstruációtól is. Szóval nem értem miért gyanakodsz vetélésre, de igazából ha az lett volna, aminek kb. 0% az esélye, akkor sem lenne most semmi teendőd.

Nekem teljesen fájdalommentes menzeszem van, mégis előfordult, h begörcsöltem, ráadásul nyaralás alatt, gyógyszerem se volt, az ágyból alig bírtam kimászni. Nem gépek vagyunk, néha nem ugyanolyan a menzesz, mint a megszokott.

2016. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindig ez van, ha megjon. A hormonok miatt, meg ilyenkor ergorcs van a mehben blabla mindig nyomja a hegyi beszedet a dokim rola, de a lenyege az, hogy nem tudnak vele csinalni semmit
2016. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ertem, nagyon koszonom a valaszokat! Feltem feltenni a kerdest mivel vannak abbormalis emberek.... koszonom megegyszer!
2016. szept. 28. 19:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Én egy nőgyógyászati kivizsgálást melegen ajánlok, mert bár azoknál, akiknél típusosan minden menses alkalmával ugyanezen panaszok jelentkeznek ez nem tünet, de ha a menstruáció mennyisége/görcserőssége/tünetei megváltoznak, az jelenthet akár hormonális, akár méhhel vagy a petefészkekkel kapcsolatos problémát is. Az hogy késik, gyakorlatilag a táplálkozási változásoktól elkezdve a hízás/fogyáson át a stresszig minden miatt lehet, 1-2 nap nem számottevő.

A hasmenés egyértelműen a nagymértékű görcsölés eredménye ilyenkor, a szédülés, émelygés, sápadtság a vérzés miatt fordul elő, illetve a hormonok eredménye.

Azonban én a helyedben elmennék a nődokihoz, és elmondanám ezeket a tüneteket/panaszokat, szükség volna egy szélesebb körű kivizsgálásra, hátha valami nincs rendben a petefészkek hormontermelése környékén.

2016. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!